01 жовтня – День захисників і захисниць України
01 жовтня – відзначаємо День захисників і захисниць України. Це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні Захисники і Захисниці України.
День захисників і захисниць – передусім відзнака тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. Війна формує та гартує українську націю. Боремося за свободу та незалежність, національну гідність. Віримо, що нинішні Захисники та Захисниці здобудуть довгоочікувану Перемогу.
Кожна з територіальних громад України вшановує пам'ять про своїх загиблих Героїв. Зберігаймо світлу пам’ять про всіх військовослужбовців, які боронили Україну, її суверенітет і незалежність, віддаючи найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь, серед яких представники Сухополов’янської громади: 47 Захисників та 1 Захисниця-медикиня. У ці надзвичайно складні дні випробувань для нашої держави та українського народу на витривалість, усвідомлюємо надвисоку ціну територіальної цілісності України – незліченну кількість відданих життів Захисників і Захисниць України. Вони загинули заради майбутнього незалежної України та кожного з нас.
01 жовтня 2025 року керуючий справами виконавчого комітету Валентина Харченко спільно зі старостами відповідних старостинських округів відвідала та передала вітання від очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського трьом родинам Захисників, які на сьогодні сумлінно виконують військовий обов’язок із захисту суверенітету та територіальної цілісності України в зоні проведення бойових дій із стримування збройної агресії російської федерації. Зокрема відвідали родину Захисника з адміністративного центру громади – с.Сухополова солдата Андрія Кизима, щоб передати Подяку Сухополов’янського сільського голови, враховуючи відповідне клопотання командира військової частини, полковника Олексія Коновала, за виховання справжнього Захисника, вмотивованого до виконання бойових завдань по захисту суверенітету і територіальної цілісності України в зоні проведення бойових дій із стримування збройної агресії російської федерації. Спільно зі старостою Ніною Свистун відвідали в с.Заїзд (Заїздський старостинський округ) родину Захисника Сухополов’янської громади, молодшого сержанта Ігоря Умовіста. У ході спілкування з родиною Захисника передали Подяку рідним від командира військової частини, полковника Олега Могульського за виховання гідного громадянина та справжнього захисника Батьківщини. Зі старостою Антоніною Нестеренко відвідали в с.Боршна (Валківський старостинський округ) родину Захисника Сухополов’янської громади, молодшого сержанта Олександра Чумака, який з перших днів служби демонструє високий рівень мотивації, сумлінне ставлення до військових обов’язків стійкість духу та щире прагнення наблизити нашу спільну Перемогу. Передали родині Подяку від командира військової частини, підполковника Дениса Білика за виховання сина – мужнього воїна, надійного побратима та гідного сина українського народу. Кожна з родин отримала також продуктові набори від Благодійного фонду Global Empowerment Mission Ukraine (GEM).
Маємо за честь сьогодні вручити Подяку від наших Захисників директору філії №4 Сухополов’янського ліцею Світлані Баранець, адресовану для учнів та вчителів закладу, а саме за надання допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, яка є вагомою у справі якісного та ефективного надання медичної допомоги воїнам.
Також цього дня за участю керівництва громади, посадовців, працівників сільської ради, депутатів сільської ради, старост старостинських округів відбулося покладання квітів до Алеї Героїв в с.Манжосівка (Дідовецький старостат), місць поховань загиблих Героїв, до меморіальних дошок, встановленим на честь загиблих військовослужбовців сучасної російсько-української війни.
Сухополов’янська громада постійно підтримує родини загиблих Героїв громади та надає у першочерговому порядку на кожне зі звернень відповідну допомогу. Відповідно до Програми соціального захисту та соціального забезпечення окремих категорій громадян Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки здійснюється виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, які мають посвідчення УБД, членам сімей загиблих (померлих) та зниклих безвісти військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО/ООС, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації, у період з 2014 року в розмірі по 1 тис. грн. тим, хто зареєстровані чи проживають на території Сухополов’янської сільської ради.
Також родини захисників отримають продуктові набори довготривалого зберігання від Благодійного фонду Global Empowerment Mission Ukraine (GEM). Висловлюємо щирі слова вдячності за небайдужість, увагу, готовність допомагати та підтримувати родини керівнику Чернігівського відділення благодійного фонду Олександру Довганю.
У закладах загальної середньої освіти громади для здобувачів освіти проведено уроки мужності «Герої рідного краю» із залученням Захисниць та Захисників України. Працівниками закладів освіти громади та КЗ «Публічна бібліотека» сільської ради, сільських бібліотек-філій, сільських клубів та будинків культури підготовлені тематичні заходи, книжково-ілюстративні виставки літератури. З метою вшанування пам’яті Героїв громади педагогічні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти громади поклали квіти до меморіальних дошок загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України, розміщених на фасадах навчальних закладів та закладу культури.
Виховання справжніх патріотів - це результат спільної праці родини, громади та держави. Підтримуймо та цінуймо наших Захисників та Захисниць. Повага та доземний уклін кожному з них. Наближаймо Перемогу кожен на своєму фронті. Все буде Україна!









































