Дякуємо за співпрацю!

 Сухополов’янська сільська рада виносить подяку  Благодійному фонду „Разом з Кернел” та СТОВ „ДРУЖБА НОВА” за внески у розвиток громади. За сприяння Благодійного фонду „Разом з Кернел” у нинішньому році проведений ремонт погруддя Т. Г. Шевченка у селі Охіньки, благоустрій у селі Охіньки, придбані матеріали для вуличних світильників в селі Ряшки, придбані матеріали для проведення поточних ремонтів у Валківській і Охіньківській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, виділені кошти на: придбання дидактичних матеріалів і наочних посібників для Охіньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, підписку періодичних видань та медикаментів для ФАПів. У липні місяці поточного року надано фінансову підтримку для участі аматорських колективів          комунального закладу „Центр культури та дозвілля” Сухополов’янської сільської ради у Всеукраїнському фестивалі „Феєрія” у м.Чорноморську. За кошти Благодійного фонду „Разом з Кернел” здійснюється  встановлення двох твердопаливних котлів в котельні Валківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Центр відпочинку «Княжий».

Будні не залишають часу для щастя. Сьогодні місто вимотує так, що навіть вдома не завжди вдається насолодитися спокоєм і комфортом. І що може бути краще відпочинку? Тільки відпочинок на природі, на свіжому, чистому повітрі, далеко від галасливого, запорошеного і метушливого міста! Чудодійна енергетика рідної природи, смачна українська кухня, привітний персонал, комфортабельні номери, сауна та багато іншого Ви зможете знайти у нас для приємного відпочинку. У нас Ви зможете відпочити з сім'єю або друзями, усамітнитися з коханою людиною або закотити веселе гуляння з численними гостями. На мальовничій території Центру є численні альтанки, літній бар, ресторан з більярдом, відкритий басейн, дитячий майданчик, сауна з затишною кімнатою відпочинку і басейном. Центр відпочинку «Княжий» розташований в мальовничому екологічно чистому місці в селі Колісники Чернігівської області в 140 км від Києва. Станьте нашими гостями, - і Вам гарантований комфортний відпочинок, яскраві враження, заряд позитивною енергетикою і відмінний настрій! Всі фото нашого затишного центру Ви можете переглянути в фотоальбомі. #листівкагромади #туризм #прилуччина #ОТГ #готелі #відпочинок #кращілюдиукняжому

Отримано СЕРТИФІКАТ!

За результатами Всеукраїнського конкурсу  Благодійний фонд „МХП – Громаді” в числі інших  93 ініціатив переможцем обрано і наш проєкт - Вуличне освітлення в селі Канівщина Прилуцького району.

75-річчя в ОТГ!

Сьогодні, 29 липня, Сухополов’янський сільський  голова  Денис Росовський  та староста  Білорічицького старостинського округу №1 Валерій Коваленко  привітали з 75-річчям  голову первинної ветеранської організації с.Білорічиця  Ольгу Давидівну Губар. Гості побажали  Ользі Давидівні  міцного здоров’я, родинного  тепла, любові та підтримки рідних і друзів,  життєвого оптимізму,  вручивши Грамоту Сухополов’янської сільської ради  з нагоди ювілею та подарунок.

Збільшимо лісистість Чернігівщини!

28 липня в облдержадміністрації відбулася дуже важлива нарада, ініційована головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем. Тема – виявлення самозаліснених і придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної власності для їх подальшого використання.

Розпочато ремонт ділянок дороги Н-07 Київ-Суми-Юнакіївка, що проходить через село Манжосівка Дідовецького старостинського округу та село Петрівське Заїздського старостинського округу

Стартував капітальний ремонт ділянки траси Н-07 Київ - Суми – Юнаківка, що проходить через село Манжосвіка. Наразі тут проводяться роботи по заміні старого зношеного бетонного покриття на асфальтобетон. Підрядна організація, яка здійснює роботи - ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Про легалізацію заробітної плати йшлося на засіданнях «круглого столу».

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості в рамках реалізації Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік ініціювала проведення засідань  «Круглого столу» на тему: «Соціальне партнерство при вирішенні питань детінізації зайнятості населення та легалізації оплати праці» у громадах. Заходи відбулись у Прилуцькій райдержадміністрації, Прилуцькій міській громаді, Линовицькій, Сухополов’янській  та Яблунівській ОТГ.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Велика гребля "Гать"

Можна з упевненістю сказати, що на Прилуччині усі шляхи ведуть в Густиню. Дістатися до неї можна автомобільним шляхом з Прилук чи траси Київ-Суми. А можна пройтися шляхами, де колись ступали великий Тарас Шевченко, Євген Гребінка, єрусалимський патріарх Феофан чи гетьман Сагайдачний. Цими дорогами до святої обителі з’їжджалися люди звідусіль, аби помолитися чи поярмаркувати на славнозвісному Густинському ярмарку. Започаткований ще у XVII ст. ярмарок впродовж кількох століть збирав людей звідусюди на майдан під стінами монастиря. А йшли люди на Густинський ярмарок історичною Гаттю (дамбою), насипаною через Удай ще в 17-му столітті. Нині усі бажаючі можуть пройтися прокладеними містками й історичною Гаттю від Валок і Боршни до Густині.

ЛИСТІВКА ГРОМАДИ! Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир!

Монастирю 19 червня 2000 року виповнилося 400 років. Його заснували 1600 року старець Іосаф з братіями, які прийшли з Києво-Печерської лаври, на відлюдному острові, з усіх боків оточеному водою та густими дрімучими лісами. Гроші на будівництво Троїцької церкви пожертвував гетьман І. Самойлович. Князі Вишневецькі подарували монастирю просторі угіддя. На кінець ХVІІІ ст. монастир процвітав, вважався чи не найбагатшим. Святу обитель називали „другою Лаврою”. Саме в ті часи проходили знамениті Густинські ярмарки. З усіх губерній з’їжджався сюди праведний люд продавати і купувати овець, мед, солодощі, рибу, яблука. Будувались рядами ятки та крамнички – лавки. Були на цих ярмарках цирк, каруселі. Люду збиралося так багато, що з усіх шести криниць вода випивалась і тоді її брали з річки Удаю. Монастир у різні часи відвідували: гетьман Сагайдачний, Осип Бодянський, Григорій Сковорода, Іван Мазепа, на пожертви якого збудована Воскресенська (Мазепинська) церква. Густинський монастир був осередком духовності, мистецтва і ремесел на Лівобережній Україні. У другій половині ХVІІІ ст. він володів 3000 тис. десятинами землі, та більш ніж 3000 кріпаками. У монастирських володіннях випалювали цеглу, виливали дзвони, ткали килими і полотно. На винокурнях робили вино, випікали хліб у пекарнях. Всім відомий і „Густинський літопис”, написаний древнім літописцем. Існувала тоді в монастирі чудова бібліотека, архів та багато інших цікавих та цінних речей. При Катерині ІІ Густинський Свято-Троїцький монастир було ліквідовано, а всі монастирські багатства відібрані. 1845 року у Густиню завітав Т.Г. Шевченко, маючи за мету змалювати архітектурні та історичні пам’ятки монастиря. Працював у Густині Тарас Григорович цілий день. Це було 28 червня 1845 року. Увечері поет з Густині пішов на Прилуки через Боршну. На околиці Валок заходив у шинок Омелька Самійленка, довго відпочивав під Боршенським вітряком. Тут, у Густині, в свій час бували святі Димитрій Ростовський (в миру Д. Туптало), Іоасаф Бєлгородський. Завжди Божа благодать розливається над цим краєм, допомагає відродитися з руїн. Ще одне відродження почалося з лютого 1994 року, а зареєстровано монастир 27 березня 1995 року. Піднялися з руїн і діють Свято-Троїцький собор, Воскресенська, Петропавлівська, Миколаївська церкви, відновлені побутові приміщення, келії ...

Шановні жителі громади!

Раді повідомити, що нашу громаду відібрано до участі у 2-му етапі навчальної програми "Кроки для спеціалістів" на тему "Просторове планування та управління природними ресурсами "Програми "U-LEAD з Європою". Працівники громади сумлінно та активно приймали участь у семінарах 1-го етапу. Під час 2-го етапу, який розпочнеться у вересні цього року, громада отримає експертну підтримку від Програми "U-LEAD з Європою". Висловлюємо слова вдячності усім працівникам "U-LEAD з Європою". Сподіваємось на плідну співпрацю.