Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів
Станом на 3 квітня в Чернігівській області засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.
У тому числі: 7,9 тисячі гектарів ячменю - майже 28%, 4,9 тисячі гектарів вівса - 19%, 0,7 тисячі гектарів пшениці - 15%, 0,9 тисячі гектарів гороху - понад 15% до прогнозу.
Окремі господарства розпочали посів кукурудзи на зерно та окремих технічних культур - соняшнику, цукрового буряку. Загалом цьогоріч планується засіяти 64,7 тисячі гектарів зернових та бобових культур.
Аграрії відзначають, що відсутність опадів та добові перепади температур створюють недостатньо сприятливі агрометеорологічні умови для масового початку посівної.
Так, за останню декаду на переважній території області відмічалося 9 днів із заморозками. А через відсутність дощів у березні (30-61% від норми) на полях, призначених під посів ярини, запаси продуктивної вологи сформувались на задовільному та недостатньому рівні і продовжують знижуватися.
Разом з тим відносно теплі погодні умови сприяли розвитку озимих та плодових культур, які залишились без суттєвих пошкоджень і продовжують йти у ріст.
Наразі підживлено майже 172 тисячі гектарів озимих культур, що складає 96%, озимого ріпаку - 26 тисяч гектарів, або 98%.
На кінець декади висота озимої пшениці досягла 13-17 сантиметрів, жита – 9, що є нормою для даного періоду. Запас вологи під озимими в орному шарі ґрунту сформувався на належному рівні – 34 міліметри, місцями - 22 міліметри.
28 березня у озимого ріпаку почався ріст стебла. Запасів вологи достатньо – 26 міліметрів.
Загальна потреба сільськогосподарських підприємств області для проведення весняних польових робіт складає понад 8,7 мільярда гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації