Пенсійники Чернігівщини розглянули підсумки 2023 року та плани на поточний рік

20 лютого ц.р. відбулося розширене засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області. До заходу долучилася заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

В Чернігові відкрили оновлене приміщення сервісного центру ПФУ

У зв’язку з переїздом, відділ обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, який розміщувався за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 162, здійснює прийом відвідувачів за новою адресою: м. Чернігів, вул. Музична, 1 а (район колишньої фабрики музичних інструментів).

Подати/ отримати документи без відвідування державних установ? Засобами вебпорталу ПФУ – просто!

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ реалізована можливість без відвідування державних установ отримати онлайн довідки та іншу інформацію, передбачену функціоналом вебпорталу. Для цього потрібно авторизуватися на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису), “Дія.Підпис” або ID.GOV.UA. Це дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати електронні документи які є аналогами паперових документів.

Дільничні офіцери поліції Прилуччини звітують перед мешканцями громад про результати роботи за минулий рік

Зустрічі проходять з метою покращення зворотного зв’язку з місцевими мешканцями та органами місцевого самоврядування, а також для з’ясування та спільного розв’язання питань у сфері безпеки. Поліцейські інформують про основні напрями своєї діяльності, серед яких: оперативне реагування на заяви та повідомлення громадян, надання допомоги в межах своєї компетенції та проведення профілактичної роботи щодо недопущення вчинення кримінальних правопорушень.

Субсидія та пільга: що спільного та в чому різниця?

Спільним є те, що це допомога, яка надається державою на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Однак, житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг та пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це два різних види виплат. Житлова субсидія — це адресна державна соціальна допомога громадянам, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Ця допомога залежить від майнового та матеріального стану домогосподарства.

Пенсії-2024: про які зміни слід обов’язково інформувати Пенсійний фонд України?

Лише в разі повідомлення ПФУ може гарантувати безперервність пенсійних виплат. Для пенсіонерів існують такі види обставин, про які у 10-денний термін слід обов’язково повідомити орган Пенсійного фонду України.

З 1 січня змінилась вартість легкових авто, з якої сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування

1 січня 2024 року в Україні встановлено нові розміри прожиткового мінімуму. Зокрема, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 3028 гривень. Відповідно, диференційовані ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових автомобілів (крім легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами), які залежать від вартості автомобіля, у 2024 році становитимуть:

З 1 січня 2024 року змінились розміри мінімальної та максимальної страхових виплат

Згідно зі статтею 36  Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності (у відсотках) та виходячи із середньомісячної заробітної плати, яку людина одержувала до ушкодження здоров’я.