Насильству - ні!

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Співробітники ювенальної превенції (Яна Гуменна та поліцейський офіцер ТГ Юрій Дем'яненко) сьогодні зустрілися з учнями нашої школи , щоб підвищити рівень обізнаності здобувачів освіти щодо форм насильства, алгоритму дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав людини.

Щасливе дитинство без насилля

«Щасливе дитинство без насилля»: на Прилуччині поліцейські закликали школярів не замовчувати факти домашнього насильства

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» у територіальному центрі

01 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у територіальному центрі проведено засідання круглого столу "Життя без насильства". У засіданні взяли участь працівники терцентру та отримувачі соціальної послуги стаціонарного догляду.  Учасники заходу отримали важливі знання з протидії та запобігання різних форм і проявів насильства.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої долучилися і здобувачі освіти Заїздської ЗОШ І-ІІ ступенів. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Тиждень розпочався з ознайомленням плану заходів до акції «16 днів проти насильства». У фойє школи розміщено вислови та малюнки «Мій улюблений світ без насильства». 1 грудня здобувачі освіти долучились до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, взяли участь у акції «Червона стрічка», вчитель основ здоров’я Богданова О.В. розповіла про СНІД – хворобу ХХІ століття.

Круглий стіл на тему «Алгоритм дій в процесі виявлення та реагування на випадки домашнього насильства»

 У рамках щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" відбувся круглий стіл на тему «Алгоритм дій в процесі виявлення та реагування на випадки домашнього насильства» за участю спеціалістів центру соціальних служб, відділу соціальної підтримки населення, служби у справах дітей, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділу документообігу та інформаційної діяльності, поліцейського офіцера Сухополов`янської сільської ради та інспектора СЮП ВП Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області.

Міністерство юстиції України запускає інформаційну кампанію системи надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства.

Мета кампанії – висвітлити проблему насильства в умовах війни, поінформувати про можливість отримати кваліфіковану допомогу від держави, у тому числі правову, та мотивувати постраждалих звертатися по допомогу та діяти, щоб захистити себе.

Педагогічний івент «Право на життя без насильства»

На виконання Плану заходів з проведення щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», затвердженого Сухополов’янським сільським головою Денисом Росовським, відділом освіти, молоді та спорту 09 грудня 2022 проведено онлайн педагогічний івент «Право на життя без насильства». Не зважаючи на проблеми із світлом та Інтернетом, до івенту підключились 15 педагогів громади, представники Центру соціальних служб, спеціалісти служб у справах дітей. На заході педагоги громади обговорили актуальні питання запобігання та протидії насильства, звернули увагу на ратифікацію Верховною радою України Самбульської конвенції. Провели тренінгові заняття з вивчення проявів агресії у людей. Психолог Центру соціальних служб проінформувала про обізнаність громадськості щодо захисту прав жінок та чоловіків. До заходу приєдналась заступник голови Прилуцької районної державної  адміністрації Олеся  Кісленко, яка наголосила на важливості та актуальності піднятого питання та відзначила активність закладів освіти Сухополов’янської громади у заходах в рамках Акції.

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.