До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності

Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування та у яких випадках така відмова є обов’язковою?

Відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1 – 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Податківці проводять перевірки та виявляють порушників

Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, щодо порядку проведення розрахунків з покупцями та ведення обліку підакцизних товарів.

За скільки днів до закінчення дії кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, користувач може повторно сформувати сертифікати за електронним запитом On-line або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1»

Сектор реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що користувач може повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом On-line або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» не пізніше дня, що передує дню закінчення строку чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, отриманих від Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – Надавач). З метою уникнення помилок при повторному (дистанційному) формуванні сертифікатів за електронним запитом рекомендуємо здійснювати дане формування за декілька днів до закінчення строку чинності сертифікатів.  Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити On-line на вебсайті Надавача за посиланням: Головна/«Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/ On-line (http://ca.tax.gov.ua/manage-certificates) або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».    Дистанційно  сформувати  нові сертифікати   зможуть лише  ті користувачі, які мають:   - чинні  сертифікати  (наприклад  до  закінчення  строку  чинності сертифікатів залишилося декілька днів);   - незмінні  реєстраційні  дані  (ПІБ, адреса  реєстрації  місця  проживання,  код ЄДРПОУ організації тощо);   - особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Очільниця Головного управління ДПС у Чернігівській області  Тетяна Рубан взяла участь у розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва

Очільниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан взяла участь у розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва

В ході засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке відбулося 5 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, говорили про співпрацю та проблемні кейси взаємодії бізнесу,  контролюючих та інших державних органів. Участь у засіданні взяли представники органів місцевої влади, державних установ та бізнесу.

Особливості застосування норм Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухом

Подання інформації до контролюючих органів щодо рішень про встановлення податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів, прийнятих на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв'язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами

Як оновити особисті дані в Реєстрі застрахованих осіб

Якщо в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України людина виявила неактуальні або помилкові відомості про себе (наприклад, помилку в даті народження, неактуальну адресу проживання тощо), можна звернутися до Фонду для виправлення / актуалізації інформації. Як це зробити?

Щодо здійснення розрахунків у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту: Який порядок та розрахунковий документ

Державною податковою службою надано роз’яснення щодо здійснення розрахунків у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/786968.html).

У січні-квітні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 2,8 мільярди гривень податків та зборів

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-квітень 2024 року надійшло 2,8 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

До підприємців, які здійснювали продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім, застосовано штрафні санкції та анульовано ліцензії

Головним управлінням ДПС у Чернігівській області спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області здійснюється відпрацювання суб’єктів господарювання, які всупереч вимог законодавства, здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, що свідчить про порушення ст. 156  Кодексу України про адміністративні правопорушення.