Заклади  загальної середньої освіти Сухополов’янської громади долучилися до загальнонаціональної акції єднання та віри   «Випускники - 2024 року для майбутніх поколінь»

     19 квітня 2024 року  у рамках відзначення Дня довкілля педагогічні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти Сухополов’янської громади  долучилися до загальнонаціональної акції єднання та віри «Випускники - 2024 року для майбутніх поколінь» під девізом: «Посади дерево - вирости мир». Мета акції – розвиток екологічної свідомості та виховання молодого покоління української нації. Випускники та педагоги віддано виконали свою роль у створенні ландшафту як територій навчальних закладів, так і  парків в центрі сіл, висадивши  яблуні, туї, молоді сосни, берізки, липи, кущі самшиту тощо. Це покоління, які будуватимуть та відбудовуватимуть нашу Україну після Перемоги. Посадивши дерева, вони через 20 років вже своїм дітям покажуть, якою сильною була віра в нашу Державу.  Такі заходи не лише надихають, але й мотивують до спільної роботи на благо України. Кожне висаджене дерево стає свідченням того, що молодь має силу та бажання змінювати світ на краще, адже саджати дерева – завжди виграшна стратегія! Цей крок єдності – це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри в нашу Перемогу! Цей крок – підтримка загальноєвропейської зеленої Угоди (Green Deal).  Випускники війни – це майбутні архітектори нової України – незламної і зеленої!

Участь у Всеукраїнському проекті "Вивчай та розрізняй: інформаційна грамотність"

11 квітня педагоги Сухополов’янського ліцею презентували звіт участі колективу у Всеукраїнському проекті "Вивчай та розрізняй: інформаційна грамотність". Колектив ліцею працює в даному проекті із 2019 року. Співпрацювали із польськими колегами, перемагали у міжнародних конкурсах. У 2024 році із 160 заявок від педагогів  закладів освіти України проєкт "Відкрий Україну для себе і світу" Сухополов’янського ліцею увійшов до списку  найкращих. Його керівник Віктор Паустовський зацікавив здобувачів освіти інноваційним підходом до досліджень рідної України. Бажаємо нових успіхів нашим педагогам!

Учні шкіл Сухополов’янської громади продовжують весняний спортивний сезон

04 квітня відбулися відкриті особисті змагання з легкоатлетичного кросу серед учнів закладів загальної середньої освіти Сухополов’янської сільської ради. Спортивний захід проходив на базі Дідівського ліцею. У змаганнях взяли участь 116 учнів із Сухополов’янського, Дідівського ліцеїв (із філіями), Білорічицької, Охіньківської ЗОШ І-ІІІ ст., Замістянської гімназії,  а також Заїздської та Валківської ЗОШ І-ІІ ст.

Другий  територіальний етап «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги з футзалу»

      22 березня  у спортивній залі Дідівського ліцею відбулося відкриття другого територіального етапу «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги з футзалу», який проходить за ініціативи  Президента України Володимира Зеленського під девізом: «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». Це спортивні змагання, розроблені відповідно до світового та європейського досвіду. Головна мета проєкту - створити атмосферу спортивного змагання серед учнів шкіл нашої територіальної громади, а також збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. У заході взяли участь очільник Сухополов’янської громади  Денис Росовський, начальник відділу освіти, молоді та спорту сільської ради Тетяна Рева, а також почесні гості: заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Іван Ващенко, начальник  Прилуцької районної військової  адміністрації Володимир Чернов та  заступник голови Прилуцької районної державної адміністрації Олеся Кісленко.

В єдності наша сила!

По старостатах громади продовжуємо проведення  благодійних ярмарків на підтримку ЗСУ. 15 березня в Охіньківській ЗОШ І-ІІІ (Охіньківський старостинський округ) ступенів відбувся благодійний ярмарок з метою підтримки наших захисників та захисниць  Збройних Сил України. Ярмарок –це  свідчення  нашої єдності, згуртованості та підтримки.  Внесок у підтримку наших захисників 9 500 гривень.  Щира вдячність  усім, хто  долучився  до збору коштів для наших захисників, не перестає донатити,  за кожну гривню,  підтримку та побажання.  Велика  подяка та доземний уклін  нашим відважним воїнам-захисникам, які  на передовій,  у найгарячіших точках, щодня, відбиваючи атаки ворога, наближають нашу Перемогу.  Віримо у наші ЗСУ! Все буде Україна!

Приємні новини  з Дідівського ліцею!

       Сьогодні до четвертокласників Дідівського ліцею Сухополов'янської сільської ради завітали очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський  та начальник відділу освіти, молоді, спорту громади  Тетяна Рева з приємною місією - вручення подарунка переможцю конкурсу "В очікуванні весни" від Видавництво Країна Мрій – KM   Івахненку  Євгенію та вручення солодощів для активних учасників.

Ноутбуки  Chromebook для здобувачів освіти

11 березня 2024 року очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський та начальник відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Рева передали ноутбуки «Chromebook», отримані від ЮНЕСКО за фінансування Global Partnership for Education (GPE), для  здобувачів освіти Дідівського ліцею (5 ноутбуків) та Замістянської гімназії (5 ноутбуків) Сухополов’янської сільської ради із соціально вразливих категорій населення. Висловлюємо слова щирої вдячності за надані ноутбуки, які будуть  використовуватися здобувачами освіти  під час навчального процесу. Працюємо далі на вдосконалення надання освітніх послуг.

Щодо Всеукраїнського конкурсу до Міжнародного дня рідної мови

Національним Фестивалем «Код Нації» спільно з проєктом «ПроМову» оголошується проведення Всеукраїнського конкурсу до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого. Головною метою Конкурсу є сприяти розвитку української мови шляхом популяризації її культурного надбання у суспільстві; заохочення представників усіх верств населення до вивчення української мови, утвердження її як головного чинника існування нашої нації; розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учасників Конкурсу та Тестування. Підтримка Збройних сил України благодійними внесками учасників.

Протидія кіберзлочинам

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.