25 жовтня 2019 року в Кіровському районі Ленінградської області, в районі дороги Вороново-Карбусель в 300 метрах від піщаного кар'єру було знайдено залишки бійця радянської армії Червоненка Миколи Яковича, який народився 1916 року в селі Знам'янка.Воював у складі 1242 стрілецького полку 374 стрілецької дивізії. Був начальником зв'язку полку. Поліг у бою з нацистськими окупантами 14 серпня 1943 року і вважався безвісти зниклим.

7 лютого цього року у селі Деснянка Новобілоуської ОТГ Чернігівського району останки Миколи Яковича Червоненка та його особисті речі російськими пошуковцями були передані українській стороні. На жаль, рідних та близьких у Миколи Яковича вже немає, тому останки передали голові Сухополов'янської сільської ради Денису Михайловичу Росовському та голові районної ветеранської організації Валентині Василівні Гриценко.

Сьогоднів День скорбо?ти і вшанува?ння па?м'яті жертв війни? — день пам'яті в Україні, що відзначається щорічно 22 червня. У день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, відбулося перепоховання останків капітана Червоненка Миколи Яковича на Знам'янському цвинтарі.

Фото без описуУ скорботному заході взяли участь голова Сухополов'янської сільської ради Денис Михайлович Росовський, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Миколайович Проценко, секретар сільської ради Ольга Андріївна Євтушенко, голова районної ветеранської організації Валентина Василівна Гриценко,керівник Чернігівського обласного відділення Громадської організації «Союз пошукових загонів України»Журахов Василь Анатолійович, помічник народного депутата України Приходько Бориса Вікторовича – Шевченко Лідія Павлівна, заступник генерального директора Українського Аграрного Холдингу Шаманський Олександр Петрович, депутат Сухополов’янської сільської ради Знам’янського старостинського округу Похилько Віталій Петрович, військовий комісар Прилуцького об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Черняк Іван Леонідович, отець Миколай та небайдужі знам'янчани.

Фото без описуПоховальний мітинг провела виконуюча обов’язків старости Віта Іванівна Мизюк, до слова були запрошені сільський голова, керівник Чернігівського обласного відділення Громадської організації «Союз пошукових загонів України», помічник народного депутата України Приходько Бориса Вікторовича, заступник генерального директора Українського Аграрного холдингу, депутат Сухополов’янської сільської ради Знам’янського старостинського округу.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуВсі присутні вшанували загиблих у війні хвилиною мовчання. Отець Миколай провів поминальну панахиду та відспівав загиблого, щоб його душа нарешті спочила з миром.

Фото без описуФото без описуФото без описуВшанування пам'яті односельців, які віддали своє життя у Другій світовій війні завершилося покладанням квітів біля пам'ятників: капітану Червоненку, братської могили радянських воїнів, які загинули при звільненні села у 1943 році, Пам'ятного знаку 214 воїнам-односельцям, які загинули в 1941-1944 роках та пам’ятника Н.Д. Білявській, партизанці Чернігівської області партизанського з'єднання, уродженці с. Знам'янка.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Гості відвідали виставку в Знам’янській бібліотеці присвячену Червоненку Миколі Яковичу, на якій мали змогу споглядати нагороди, відзнаки та особисті речі капітана.

Фото без описуФото без описуПам’ять народу жива, подвиг загиблих – незабутній.

Відділ загальний та інформаційної діяльності сільської ради.