ДСНС закликає громадян дотримуватися правил безпеки в екосистемах під час пожежонебезпечного періоду!

Дата: 07.09.2020 19:07

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом на Прилуччині утримається тепла та посушлива погода, у районі оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож, рятувальники вкотре намагаються донести людям важливу інформацію: “пожежна небезпека” це — не лише загрозливе визначення якогось явища, а й сотні випалених вогнем гектарів української землі: лісів, степів, тощо.

Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і Державі в цілому.

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Пам'ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- заїжджати автомобілем до лісу;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

- створювати смітники та спалювати відходи;

- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Вячеслав Алещенко

Т.в.о. начальника Прилуцького МРВ