Відмова від використання пластикових пакетів!

Дата: 15.02.2021 12:21

Верховна Рада розглядає Проєкт Закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», з набранням чинності якого поступово буде введена заборона розповсюдження надлегких, легких та оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. Замість них пропонується використання біорозкладних пластикових пакетів, що розкладаються за участі мікроорганізмів на елементи природнього походження та відповідають критеріям, встановленим національним стандартом ДСТУ EN 13432:2015 (EN 13432:2000, IDT) «Пакування. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки».

Так, відмова від пластикових пакетів має безліч переваг і вагомих причин:

- пластикові пакети негативно впливають на здоров’я людини, бо вони можуть містити такі шкідливі речовини, як свинець, неорганічні барвники та хімічний клей;

- пластикові пакети забруднюють землю і воду;

- пластикові пакети розкладаються 100-500 років. Ще жоден виготовлений пакет повністю не розклався;

- виробництво пластикових пакетів сприяє глобальному потеплінню, бо виробляються з поліетилену – речовини, що отримується при переробці нафти, видобування якої провокує викиди парникових газів;

- пластикові пакети вбивають тварин!

Не чекайте влучної миті, щоб відмовитися від використання пластикових пакетів. Почніть робити це вже сьогодні!
За інформацією Державної екологічної інспекції України