Відчайдухів рибалок не лякає мороз. Прихильників зимової риболовлі з кожним роком стає все більше. На сьогодні це не тільки чоловіче захоплення. Багато жінок – рибачок хизуються своїми зимовими рибними трофеями у соціальних мережах.
Що ж потрібно знати щоб зимова рибалка принесла задоволення?
Збираючись порибалити на льоду необхідно правильно підібрати теплий і комфортний одяг та зручне взуття. Завжди потрібно мати при собі пішню, міцну мотузку, довжиною декілька метрів та ніж. Ні в якому разі не зігріватись алкоголем, краще мати з собою термос з гарячим чаєм.
Необхідно подбати про зимові снасті і наживку, щоб не порушувати Правила рибальства і забезпечити гарний кльов.
Пам’ятайте, що любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями – не більше п’яти на рибалку; на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше десяти на рибалку.
Крім того, за одну добу особі дозволяється виловити на водоймах загального користування не більше 3 кг риби, на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше 5 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.
Державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронних рейдів постійно спілкуються з рибалками – любителями, щодо дотримання правил зимової рибалки та правил безпеки перебування на льоду. Пам’ятайте, перед тим, як виходити на лід необхідно, в обов`язковому порядку, перевірити його на міцність. Виходити на лід можна при його товщині у 7 см, групу людей витримає лід товщиною в 15 см, автомобіль – не менше 30 см.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 листопада 2020 року на водоймах області діє заборона на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. З розташуванням зимувальних ям у водоймах на території області можна ознайомитися на інтерактивній карті за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ll=51.56319373932975%2C31.975701300000082&z=8&mid=1LmVKwYktErMZxgrpHgD1Nk1O5S1XXRW7
Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).
За інформацією управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області.Фото без опису