Уряд оновив механізм державної підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства

Дата: 11.03.2021 17:50

10 березня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка викладає у новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

«У 2021 році реалізація програми з підтримки розвитку галузей виноградарства, садівництва і хмелярства передбачає щонайменше 1 500 га нових насаджень, 500 га споруджених шпалер та 1 400 га під крапельним зрошенням. Прийняте рішення удосконалює механізм спрямування коштів та оновлює процедуру подання документів на отримання компенсації», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, один сільгоспвиробник, скориставшись програмою, може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн грн.

Так, за цією програмою передбачається компенсація витрат за:

придбання садивного матеріалу – до 80%;
спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення – до 50%;
нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції – до 50%;
придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції – до 50%;
придбання техніки, механізмів та обладнання (зокрема, іноземного) – до 30%.
Крім того, реалізація постанови надає можливість виплати (доплати) виробникам державної підтримки для часткової компенсації витрат, понесених у 2019-2020 роках.
За інформацією Мінекономіки