14 жовтня   відзначають День захисників і захисниць України, День українського козацтва  та Покрову Пресвятої Богородиці. Цього дня з метою  уславлення і возвеличення подвигу усіх тих, хто захищав і захищає  Україну  в с.Боршна  (Валківський старостинський округ) відбулося мистецьке свято «Козацькому роду нема переводу», під час якого  усі присутні мали змогу переглянути меморіальну експозицію  «Прилуччина. Блокпост пам’яті» із 15 вітрин Героїв-українців, присвячену захисникам державного суверенітету, територіальної цілісності України та   увічненню пам’яті про полеглих за Україну  воїнів сучасної доби на Прилуччині. Також до уваги присутніх була запропонована виставка «Люди свободи – гаранти незалежності» Українського інституту національної пам’яті та виставка експонатів із музею АТО, надана ГО «ЩИТ».У вітальному слові  Cухополов’янський сільський голова Денис Росовський привітав військовослужбовців, ветеранів, волонтерів, які в різні часи боронили Україну, її суверенітет і незалежність, тих, хто зараз героїчно відстоює Україну на східних кордонах,  згадав тих, хто віддав найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь, серед яких були і представники Прилуччини, а саме Сухополовянської громади, зокрема  це житель Валківського старостинського округу Анатолій Потієнко, який загинув у 2015 році, виконуючи  військовий обов’язок по захисту держави. Денис Росовський висловив слова шани, підтримки та вдячності дружині і доньці загиблого, які були присутні під час заходу.  Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів.

Ушановуючи пам'ять учасників бойових дій в зоні проведення АТОООС, Cухополов’янський сільський голова Денис Росовський особисто відвідав родини загиблих  Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Боршна) та Сергія Безгубченка (с.Сухополова) і висловив слова глибокої вдячності,  шани і підтримки  рідним за виховання синів-Героїв, які самовіддано, ціною власного життя захищали  рідну Україну, та вручив їм матеріальну допомогу. Відповідно до затвердженої Програми соціального захисту та соціального забезпечення окремих категорій громадян Сухополов’янської сільської ради кожному із 124 учасників бойових дій антитерористичної операції, операцій Об’єднаних сил буде здійснена виплата грошової допомоги  на загальну суму 124 000 гривень.

Ушановуючи пам'ять загиблих Героїв, були покладені квіти до могил учасників бойових дій Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Боршна), Сергія Безгубченка (с.Сухополова)  та меморіальних дошок Героїв, розміщених на стінах навчальних закладів, за участю Cухополов’янського сільського голови Дениса Росовського, керівництва та посадовців громади, старост старостинських округів, педагогічних та учнівських колективів Сухополовянської та  Рудівської  загальноосвітніх шкіл, жителів населених пунктів.

Цього дня на території всіх старостинських округів Сухополов'янської сільської ради за участю старост, депутатів сільської ради, членів виконавчого комітету, місцевих жителів  відбулося покладання квітів до пам’ятників, обелісків та місць поховань учасників Другої світової війни 1939-1945 років, до  пам’ятного знаку, установленого на честь учасників бойових дій в Афганістані (с.Дідівці), до  пам’ятних знаків  ліквідаторам на ЧАЕС (с.Білорічиця, с.Дідівці).  Були покладені  квіти до Пам’ятних знаків загиблим воїнам у Другій світовій війні 1939-1945 років в адміністративному центрі громади  (с.Сухополова)  та с.Боршна за участю Cухополов’янського  сільського голови Дениса Росовського, першого заступника сільського голови Андроніки Тарасенко, заступника сільського голови Олександра Ромашка, керуючого справами виконавчого комітету Валентини Харченко, депутата сільської ради Анатолія Руденка, старости Валківського старостинського округу Антоніни  Нестеренко  та посадовців сільської ради.

Також до Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва були підготовлені тематичні книжкові  викладки літератури  як у комунальному закладі «Публічна бібліотека»,  так і   бібліотечних пунктах громади, а в навчальних закладах громади з метою національно-патріотичного виховання були проведені  уроки мужності, виховні години та години спілкування.

Пам’ять про подвиги захисників назавжди залишиться в серцях багатьох поколінь. Вічна пам'ять загиблим! Світла пам'ять Героям!