20 квітня відбулося спільне засідання виконавчого комітету з постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування економічного і соціального розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства. На розгляд виконкому вносилося  20  питань.

На початку засідання члени виконавчого комітету,  депутати сільської ради  та посадовці  долучилися до щоденної  загальнонаціональної хвилини мовчання  з метою вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності України, безневинних мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (Указ Президента України від  16.03.2022 року №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»).

Заслухавши доповідь начальника фінансового відділу сільської ради Надії Мусійченко, члени виконкому схвалили звіт про виконання бюджету Сухополов`янської сільської  територіальної громади за 2021 рік.

З метою підвищення рівня фінансової спроможності бюджету, забезпечення безперебійного функціонування установ і закладів бюджетної сфери, задоволення життєво необхідних потреб жителів територіальної громади, зокрема  і у період воєнного стану, на засіданні виконкому розглянули питання «Про заходи щодо збалансування бюджету  Сухополов’янської сільської територіальної громади у 2022 році в процесі його виконання», яке стосувалося   затвердження Плану заходів щодо наповнення бюджету Сухополов’янської сільської територіальної громади, вишукання додаткових джерел надходжень до нього, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2022 році.

Про організацію роботи з внутрішньо переміщеними особами в Сухополов’янській сільській раді проінформувала начальник відділу соціальної підтримки населення Наталія Музиченко, яка повідомила, що станом на 15 квітня  тимчасово проживає  на території громади 522 внутрішньо переміщених осіб, та детально зупинилася на порядку взяття на облік таких осіб, розмірів та термінів грошових виплат. Варто зазначити, що на території Сухополов’янської громади на належному рівні  організована та проводиться  відповідна робота щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб шляхом надання гуманітарної допомоги  як продуктами харчування, засобами гігієни,  одягом тощо.    Члени виконкому вищезазначену інформацію взяли до відома та  ухвалили  рішення щодо продовження відділом соціальної підтримки населення роботи з надання адміністративних послуг соціального характеру внутрішньо переміщеним особам.

У зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями бюджету Сухополов’янської сільської територіальної громади, що зумовлені  відповідними змінами до нормативно-правових актів,  зокрема до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану»,  ухвалених під час воєнного стану, виконавчий комітет ухвалив рішення щодо призупинення  на період воєнного часу наступних програм:   «Програми вуличного освітлення Сухополов’янської територіальної громади на 2022-2024 роки»;  Програми соціального захисту та соціального забезпечення окремих категорій громадян Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки; Комплексної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на період до 2025 року; Програми з відзначення    державних та професійних свят, ювілейних дат та інших заходів Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки; Програми компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом Сухополов’янської сільської ради на 2022-2024 роки»; Програми розвитку фізичної культури та спорту на території Сухополов’янської сільської ради на 2022-2027 роки та  Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2023 роки.

Також на засіданні виконкому були  розглянуті й інші поточні питання. Члени виконавчого комітету та депутатської комісії працювали конструктивно та злагоджено.