18 травня відбулася спільна нарада відділу освіти, молоді та спорту за участі  Центру професійного розвитку педагогічних працівників, директорів ЗЗСО Сухополов’янської сільської ради та управління Державної служби  якості освіти у Чернігівській області, яка була присвячена питанням стратегічного планування розвитку закладів освіти та організованого завершення  2021/2022 навчального року.

Під час онлайн-зустрічі начальник відділу інституційного аудиту управління ДСЯО, Ірина Усік, розповіла про стратегічне планування розвитку закладу освіти. Тетяна Потапова, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту зупинилася на питанні «Річний план закладу освіти – комплексний документ для підвищення якості освітньої діяльності».

Керівники закладів мали можливість поспілкуватися у форматі «Запитання-відповіді» з Тетяною Маханьковою, начальником управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.

Обговорення питань якості освіти продовжили фахівці ЦПРПП. Світлана Шинкаренко, директор ЦПРПП, надала поради щодо  проведення самооцінювання діяльності закладу освіти, повідомила про особливості процедури та терміни проведення сертифікації педагогічних працівників у 2022 році, а  також акцентувала увагу керівників на нормативні документи та   нагальні справи управлінської діяльності наприкінці навчального року.

Консультант Центру Олена Редька надала  рекомендації щодо складання власної освітньої програми закладу, її структури та змісту відповідно до типової освітньої  програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, з метою підготовки педагогічних працівників до впровадження нового Державного стандарту базової освіти, який почне діяти у 2022-2023 н.р., розповіла  про модельні навчальні програми  з кожного предмету у 5 класі НУШ та процедуру затвердження навчальної програми на основі модельної. Детально розглянули особливості модельних програм з фізичної культури та  основ здоров’я.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Рева розповіла про результати проведеного моніторингу освітнього процесу в ЗЗСО громади в умовах воєнного стану. Вона приділила особливу увагу питанням надання відпусток та оплаті праці педагогічних та непедагогічних працівників закладів освіти в умовах воєнного стану.

Головний спеціаліст Олена Пятигорець розповіла про організацію освітнього процесу та організоване завершення навчального року: зарахування до закладів загальної середньої освіти  в умовах воєнного стану в Україні, виконання освітніх програм та ведення класних журналів, проведення підсумкового оцінювання, оцінювання   тимчасово зарахованих учнів, переведення на наступний рік навчання.