26 листопада - День пам’яті жертв голодоморів: «Пам’ятаємо! Єднаймося! Переможемо!»
Щороку в четверту суботу листопада відповідно до Указу Президента України від 1998 року в Україні День пам'яті жертв голодоморів.
В адміністративному центрі – с.Сухополова відбулося покладання квітів та траурного вінка до знаку жертвам Голодомору України 1932-1933 років за участю очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського, секретаря сільської ради Ольги Євтушенко, керуючого справами виконавчого комітету Валентини Харченко, посадовців сільської ради, вчителів та здобувачів освіти Сухополов’янського ліцею.
Одна з найтрагічніших сторінок в історії України не оминула жодну родину Сухополов'янської територіальної громади. З метою вшанування жертв голодоморів у населених пунктах старостинських округів покладені траурні композиції з колосків та квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць масових поховань жертв голодоморів.
Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Жорстокість Голодомору полягає перш за все в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха або неврожаю, він став результатом цілеспрямованої політики московського тоталітарного режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних московський режим створив для частини українців умови, які були несумісні з життям, і тим самим вчинив злочин геноциду. Після здобуття незалежності Україна пройшла тривалий шлях відновлення пам’яті про Голодомор 1932-1933 років як геноциду Українського народу. День пам'яті жертв Голодомору – це додаткова можливість приділити увагу очевидцям трагедії, адже їх спогади та світлини зберігають і зміцнюють пам'ять народу, яку важливо передати наступним поколінням.
Кожен із нас переосмислює історію, її трагічні сторінки, які примушують стискатися людські серця. Пам’ять про ті часи вкарбувалась у свідомість нашого народу назавжди, вона болем проймає серця людей. З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні підготовлені тематичні книжкові виставки літератури «Пам’ятаємо Голодомор! Зупинимо геноцид!»; ланцюжок пам’яті «Щоб пам’яті свіча не згасла» за матеріалами книги «Очевидці Голодомору свідчать…1932-1933 роки на Прилуччині» у комунальному закладі «Публічна бібліотека», сільських бібліотеках-філіалах, а в закладах загальної середньої освіти - інформаційні години «Голодомор. Зернятка надії» (майстер-клас аплікації «Колоски пам’яті), «Горить свіча…А, може, то Душа?», години-спогади для ознайомлення здобувачів освіти з трагічними подіями 1932-1933 років в Україні, вшанування жертв геноциду українського народу, виховання у них патріотичних почуттів, поваги до історичного минулого України.
Сьогодні, 26 листопада, о 16.00 Сухополов'янська громада приєднується до хвилини мовчання та загальнонаціональної акції «Запали свічку» у своїй домівці як вияву особистої скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів.
Цьогоріч інформаційна кампанія із вшанування жертв голодоморів проходить під гаслом: Пам’ятаємо! Єднаймося! Переможемо! Тож пам’ятаймо про злочини, вчинені проти нашого народу, єднаймося і обов’язково переможемо!