Щороку 8 травня відповідно до  Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна разом із європейською спільнотою відзначає День пам’яті та примирення. Цьогоріч  цей день  Україна вдруге відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва рф.    Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. Українці не мають  права програти і не програють,  бо захищають рідну землю, боронять своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас. Війна – це не лише гармати й масштабні бої. Це – зруйновані долі, мільйони людських бід, які тривали роками. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у Перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.

08 травня  сільський голова  Денис Росовський, секретар сільської ради Ольга Євтушенко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ромашко, староста Дідовецького старостинського округу Ірина Шуляк, працівники сільської ради  поклали квіти до Пам’ятного знаку загиблим воїнам у Другій світовій війні  в адміністративному центрі громадис.Сухополова та до Меморіалу Слави в с.Манжосівка (Дідовецький старостинський округ). Цього дня на території  старостинських округів Сухополов'янської сільської ради  відбулося покладання квітів до меморіалів, пам’ятників,  місць поховань загиблих  військовослужбовців  сучасної російсько-української війни.

Педагогічні  та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти громади  поклали квіти до меморіальних дошок загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України, розміщених на фасадах навчальних закладів: Сергія Безгубченка (с.Сухополова), Віктора Лавренчука (с.Рудівка) та меморіальних дошок загиблим внаслідок широкомасштабної російської агресії:    Богдану Назаренку (с.Валки), Олександру Васильєву (с.Погреби), Сергію Коробейнику (с.Валки).

Вшануймо  пам’ять усіх  тих, хто віддав найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь,  тих, хто загинув  під час Другої світової війни, у зоні проведення АТО/ООС, захищаючи кордони нашої держави на Сході, а також героїчний подвиг воїнів, полеглих при виконанні бойових завдань із захисту територіальної цілісності України під час збройної агресії російської федерації проти України.

Честь і слава Героям! Вічна пам'ять загиблим!