Відповідно до Указу Президента України від 10.05.1999  року № 489/99   щорічно у другу неділю травня відзначаємо День матері (цьогоріч –  14 травня). За всі роки незалежності, в час повномасштабної війни з рф, серед болю, руйнувань та втрат, відзначаємо  цей день з особливими відчуттями. На жаль, багатьом матерям, дружинам не судилося зустрітися зі своїми синами,  чоловіками, доньками, які віддали своє життя за Україну у жорстокій  війні, розв’язаній російським агресором. Молитви мільйонів українських матерів захищають Україну, кожного воїна, кожну сім’ю і дитину. Велике  випробування для матері відправляти свого сина чи доньку на війну.

        Кожна з територіальних громад України, як і Сухополов’янська громада, має своїх  загиблих Героїв, вшанування   пам’яті   про яких  та підтримка їх родин  є обов’язком кожного з нас.    

         Напередодні Дня матері,  12 травня, в приміщенні КЗ «Центр культури та дозвілля» (с.Манжосівка, Дідовецький старостинський округ) Сухополов’янської сільської ради  відбулася зустріч-вшанування матерів Героїв, загиблих  внаслідок російської агресії «Уклін, тобі, мамо!». Жорстока  та цинічна війна  позбавила цих жінок найдорожчого – власних дітей. На зустріч були запрошені родини наших Героїв: Сергія Безгубченка (с.Сухополова); Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Боршна), Ангеліни Євдокімової (с.Колісники), Богдана Назаренка (с.Боршна),  Ярослава Кравченка (с.Густиня), Івана Мащенка (с.Колісники), Вадима Макухи (с.Малківка), Сергія Лозового (с.Дідівці), Олександра  Васильєва (с.Миколаївка), Сергія Коробейника (с.Боршна), Олександра Сердюка (с.Охіньки), Івана Терещенка (с.Смош), Сергія Остапенка (с.Охіньки). Старости відповідних старостинських округів  допомагали  та сприяли присутності на даному заході родин загиблих. Варто відзначити, що захід особисто проводила староста Дідовецького старостинського округу Ірина Шуляк.

        Очільник Сухополов’янської територіальної громади Денис Росовський  у своєму зверненні  до  матерів та родин загиблих  висловив   слова щирої вдячності,  шани  та глибокої поваги за виховання справжніх патріотів України. Зазначив, що Сухополов’янська сільська рада   постійно  підтримує і буде надалі підтримувати родини  загиблих Героїв громади. Сільський голова щиро привітав з Днем матері, вручивши  кожній матері  наших  загиблих Героїв  квіти та матеріальну допомогу.

Присутні вшанували  хвилиною мовчання  світлу пам'ять, громадянську відвагу та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності України, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Під час хвилини мовчання  були продемонстровані  слайди із фото загиблих Героїв. Вічна пам'ять і слава Героям! Україна обов’язково переможе і настане переможний мир!  Висловлюємо слова щирої вдячності  керівництву ТОВ «Агрікор Холдинг» за  виділення коштів для підтримки та  надання фінансової допомоги  родинам загиблих.

Також до Дня матері працівниками  закладів культури (сільських бібліотек-філіалів, сільських  будинків культури та клубів) організовані ряд заходів для жителів громади: концертна програма 12.05.2023  в приміщенні Білорічицького будинку культури; концертна програма 14.05.2023 в приміщенні Замостянського сільського клубу; «Як сонце ранкове – матусине слово»: конкурс віршів про маму (Рудівська сільська бібліотека-філіал); «В кожної дитини матінка єдина»: бесіда (Заїздська сільська бібліотека-філіал); «Найкраще в світі слово – мама»: виготовлення листівок (Переволочнянська сільська бібліотека-філіал).

 Низький уклін і щира подяка Вам,  матері, за  ласку, за життя, за тепло серця, недоспані ночі, переживання і молитви, які підтримують і допомагають, за Ваші терпіння, витримку, мудрість і мужність, з якими Ви долаєте нинішні негаразди. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей Ваші нескінченні турботи,  любов і відданість.  Кожній родині — мирного неба, непохитної віри, сімейного затишку та щасливого майбутнього!

Віримо в нашу  Україну, у її незламний та волелюбний народ! Добра, миру, злагоди і розквіту нашій державі! Все буде Україна!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису