Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у впровадженні децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» було відібрано 7 громад, які стануть партнерками Проєкту у Чернігівській області.

11 липня 2023 року Сухополов’янський сільський голова Денис Росовський взяв участь у роботі спільної пресконференції  Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури України, на якій було оголошено щодо відібраних громад-партнерок Чернігівської та Сумської областей.

На прес-конференції були присутні :

Бріджіт Брінк Надзвичайний і Повноважений Посол США в Україні

від Уряду України: Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Від USAID: Директор Місії Джим Хоуп, директор Офісу Демократії та Врядування Марк Елінгстад, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Марат Кюрчевський.

USAID «ГОВЕРЛА»: керівник Проєкту Габріель Абрагам, заступниця керівника Проєкту Наталія Гнидюк, керівниця компоненту «Посилення спроможності органів місцевого самоврядування» Галина Семенець, Ганна Бабкова, керівниця Полтавського регіонального офісу, асистентка керівника Вікторія Пиріг, спеціаліст з комунікацій Роман Палюх.

На прес-конференції розглянуті питання щодо співпраці територіальних громад з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».

      По закінченню прес-конференції була підписана Угода про наміри між Сухополов’янською територіальною громадою та DAI Global LLC Щодо Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

        Мета «ГОВЕРЛА» – сприяти створенню в Україні системи місцевого самоврядування, яка буде більш незалежною, підзвітною громадянам, інклюзивною та здатною надавати послуги. «ГОВЕРЛА» покликаний досягти цієї мети шляхом реалізації наведених нижче цілей:

  • система органів місцевого самоврядування в Україні більш інституціолізована та ефективна;
  • більш самостійні регіональні органи  влади (місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування);
  • громадяни відіграють дедалі впливовішу роль у процесах місцевого самоврядування.

Угода про наміри набуває чинності в день її підписання і є чинною до 18 березня 2027 р.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису