31 жовтня 2023 року  очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський  взяв участь Форумі місцевого розвитку територіальних громад «Громадська безпека та соціальна згуртованість», який відбувся в м.Чернігів за участі  представників влади, територіальних громад, активних громадян, неурядових громадських організацій, волонтерських та благодійних організацій. Форум організовано Чернігівською обласною військовою адміністрацію у партнерстві з ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

       Подія стала майданчиком для діалогу між представниками виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних структур, бізнесу, громадських організацій, міжнародних партнерів. Близько сотні учасників мали змогу налагодити нові зв’язки або закріпити наявні, поділитися досвідом, а також проконсультуватися в експертів щодо реалізації тієї чи іншої теми. Крім того, всі долучилися до вдосконалення резолюції – фінального документу Форуму, що визначає подальшу взаємодію його учасників.

      Загалом Форум відбувся в декілька сесій. На одній з них – виміри безпеки в умовах війни, викликах, з якими стикнулася Чернігівщина після повномасштабного вторгнення. Зокрема, відновленні пошкодженої інфраструктури (із понад 12,5 тисячі пошкоджених чи зруйнованих об’єктів більш ніж 10 тисяч – житло громадян), безпекових умовах (особливо у прикордонні, плюс замінування лісів та сільгоспугідь, а також питання наявності укриттів), економічній нестабільності (понад 500 підприємств зазнали руйнувань, зміна логістичних ланцюгів), збереженні людського капіталу. Розв’язання саме цих ключових питань і лягає в основу розробки стратегії відновлення Чернігівщини. За підсумками Форуму його учасники вирішили, зокрема, розвивати соціальне підприємництво; сприяти створенню умов для інтеграції ветеранів, які повертаються до громад; масштабувати досвід діяльності Робочих груп з громадської безпеки та відновлення, створених у грудні 2022-му в 7 пілотних громадах, на всю область. Під час Форуму начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зазначив: «Лише згуртованість, узгодження стратегій та спільна робота допоможуть нам перемогти та відновитися».

Участь у заходах такого рівня на сьогодні  є надзвичайно важливим, адже  територіальні громади  щоденно  працюють з викликами, пов’язаними  з війною, та намагаються  знайти шляхи по їх ефективному  вирішенню.

Тільки разом і згуртовано до Перемоги!

 

 

За урахуванням інформації Департаменту інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису