Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримала інформаторка спецслужб рф, яка передавала окупантам розвіддані про переміщення підрозділів ЗСУ в Чернігівській області.

За даними слідства ворожа поплічниця збирала інформацію про розташування Сил оборони, місця зберігання озброєння та військової техніки, розміщення блокпостів та рух військових колон.

Зібрані розвіддані зловмисниця передавала окупантам за допомогою додатку «Telegram».

Контррозвідники СБУ затримали ворожу агентку у вересні минулого року.  

Слідством встановлено, що мешканка Чернігівського району після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України почала підтримувати постійний зв’язок з військовими рф, які розмістилися в населеному пункті, де вона проживала.

Після деокупації території регіону зловмисниця продовжила співпрацю із загарбниками. За грошову винагороду вона систематично надавала ворогу розвіддані стосовно переміщення й розташування Збройних Сил України та інших військових формувань.

Під час затримання у фігурантки було вилучено мобільний телефон, який вона використовувала для листування з представником спецслужб рф.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів, суд визнав зловмисницю винною за ч. 3 ст.114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) та призначив їй покарання - 8 років позбавлення волі. Вирок набув законної сили.

Розслідування проводили співробітники Управління СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Фото без опису