25 листопада - День пам’яті жертв голодоморів: «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО»
Щороку в четверту суботу листопада відповідно до Указу Президента України від 1998 року в Україні День пам'яті жертв голодоморів. Цьогоріч ми вдруге вшановуємо пам’ять жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, розв’язаної росією проти нашої держави. Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців нелюдські методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову, знищити українську націю. Тоді кремлівські злочинці морили людей голодом, відбираючи усі засоби для існування, а вбивають і депортують українців сьогодні російські окупанти масово руйнують міста та інші населені пункти України. На сьогодні весь цивілізований світ допомагає Україні і станом на листопад 2023 року визнали Голодомор1932-1933 років в Україні актом геноциду парламенти 28 держав, а також низка міжнародних організацій.
В адміністративному центрі – с.Сухополова відбулося покладання квітів та траурного вінка до знаку пам’яті жертвам Голодомору України 1932-1933 років за участю очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського, секретаря сільської ради Володимира Бобошка та керуючого справами виконавчого комітету Валентини Харченко.
Одна з найтрагічніших сторінок в історії України не оминула жодну родину Сухополов'янської територіальної громади. З метою вшанування жертв голодоморів у населених пунктах старостинських округів покладені траурні композиції з колосків та квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць масових поховань жертв голодоморів.
Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Жорстокість Голодомору полягає перш за все в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха або неврожаю, він став результатом цілеспрямованої політики московського тоталітарного режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних московський режим створив для частини українців умови, які були несумісні з життям, і тим самим вчинив злочин геноциду. Після здобуття незалежності Україна пройшла тривалий шлях відновлення пам’яті про Голодомор 1932-1933 років як геноциду Українського народу. День пам'яті жертв Голодомору – це додаткова можливість приділити увагу очевидцям трагедії, адже їх спогади та світлини зберігають і зміцнюють пам'ять народу, яку важливо передати наступним поколінням. Цьогоріч відзначаємо 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років.
Кожен із нас переосмислює історію, її трагічні сторінки, які примушують стискатися людські серця. Пам’ять про ті часи вкарбувалась у свідомість нашого народу назавжди, вона болем проймає серця людей. З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у комунальному закладі «Публічна бібліотека», сільських бібліотеках-філіалах підготовлені відповідні заходи: «Холодний подих згаслої свічі…»: акція-спомин; «Моя родина у 1932-1933 роках»: година спілкування; «Холодний спомин - подих згаслої свічі…»: акція-спомин; «Голгофа голодної смерті»: віртуальна година історичної правди; «Голодомор мовою документів»: книжкова виставка; «Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз»: бесіда; «Україна пам'ятає»: година пам'яті; «Холодний подих згаслої свічі…»: загальнонаціонально – міжнародна акція «Запали свічку пам'яті»; «Холодний подих згаслої свічі…»: акція-спомин; «Чорна сповідь моєї країни»: урок пам'яті; «Тема голодомору в художній літературі»: книжкова виставка.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, для виховання поваги до історичного минулого України у закладах загальної середньої освіти громади проведені інформаційні та виховні години-спогади для ознайомлення здобувачів освіти з трагічними подіями 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років в Україні.
Сьогодні, 25 листопада, о 16.00 Сухополов'янська громада приєднується до хвилини мовчання та загальнонаціональної акції «Запали свічку» у своїй домівці як вияву особистої скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів.
Цьогоріч інформаційна кампанія із вшанування жертв голодоморів проходить під гаслом: «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО». Тож пам’ятаймо про злочини, вчинені проти нашого народу, єднаймося і обов’язково переможемо!