27 грудня Уряд ухвалив постанову за № 1384 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637 і від 8 серпня 2023 р. № 837“, якою передбачено, що пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року та отримують пенсії через поточні рахунки в АТ “Ощадбанк“, термін проходження фізичної ідентифікації продовжено до 31 березня 2024 року.

Норма про проходження фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні ще з 2004 року. Вона необхідна, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує та людина, якій вони призначені, і чи є вона живою.

На час дії карантину з COVID-19 цю норму скасували для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 р. Із завершенням карантину вона відновила свою дію.

Наразі термін для проходження фізичної ідентифікації для цієї категорії осіб продовжено до 31 березня 2024 року.

Визначений термін у 3 місяці необхідно використати, щоб пройти ідентифікацію зручним для себе способом, онлайн, офлайн чи за допомогою відеоконференції (інструкція https://bit.ly/3vgEz6e)

Як пройти фізичну ідентифікацію?

  • відвідати будь-яке відділення Ощадбанку або сервісний центр Пенсійного фонду з документом, що посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України)
  • в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис»;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку з працівниками органів Пенсійного фонду України.
  • або у закордонній дипломатичній установі України із надсиланням документів поштою до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області