На Чернігівщині поліцейські викрили злочинну групу, що здійснювала незаконний обіг підакцизних товарів у мільйонних масштабах
Співробітники слідчого управління поліції Чернігівщини здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами незаконного виготовлення та збуту фальсифікованих тютюнових виробів. У зловмисників вилучено сировину загальною вартістю близько 1 мільйона гривень, обладнання та інші речові докази.
Поліцейські встановили, що 33-річний мешканець Прилуцького району організував замкнутий цикл виробництва фальсифікованих тютюнових виробів, від вирощування сировини до збуту готової продукції. Протизаконна діяльність була розгорнута у промислових масштабах в сільській місцевості неподалік м. Прилуки.
До роботи кримінального підприємства ініціатор залучив трьох спільників, на яких покладалося забезпечення функціонування всіх етапів схеми. Ці особи відповідали за надання виробничих приміщень і транспорту, доставку найманих працівників, контроль виробництва та збут готового фальсифікату.
Cлідчі поліції Чернігівщини разом з оперативниками регіонального підрозділу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД провели одночасні санкціоновані обшуки за низкою адрес.
Зокрема, слідчі дії відбулися у помешканнях та транспортних засобах фігурантів, а також у виробничих приміщеннях та на промислових майданчиках.
В ході санкціонованих обшуків поліцейські виявили та вилучили понад 2 тонни тютюну в мішках по 15 кг, майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, верстат для його переробки, пристрій для скручування цигарок, блокноти з чорновими записами та інші речові докази. Вартість самої лише вилученої сировини оцінюється щонайменше в один мільйон гривень.
Зразки сировини та інші речові докази направлено на проведення експертних досліджень.
Наразі слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури продовжують досудове розслідування у кримінальних провадженнях, відкритих за частинами 1 та 3 статті 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна, з вилученням та знищенням незаконно виробленої продукції та обладнання для її виготовлення.