Кожного дня  війни  з російським агресором Україна платить надто дорогу ціну за свою свободу, незалежність  та територіальну цілісність – життям  її найкращих доньок та синів. 22 лютого 2024 року  у Чернігівській обласній  військовій адміністрації відбулася передача державних нагород  сім’ям загиблих військовослужбовців. Спільно з представниками ОК «Північ» та ТрО начальник ОВА В’ячеслав Чаус передав родичам 38-ми загиблих Захисників державні нагороди –  ордени «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Серед нагороджених  Герої Сухополов’янської громади:

- згідно з Указу Президента України від 03 вересня 2023 року  № 553/2023  орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджений захисник зі Смоського старостинського округу, старший матрос, розвідник-навідник 2 розвідувального взводу розвідувальної  роти  в/ч А0224 Збройних Сил України Іван Терещенко (21.12.1984 – 28.03.2023), який загинув  28 березня 2023 року, проявивши мужність і героїзм під час виконання бойового завдання у районі населеного пункту  Мар’їнка Донецької області. Нагороду отримала мати загилого Терещенко Галина Іванівна;

- згідно з Указу Президента України від 24 серпня 2023 року  № 514/2023 орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджений захисник з Охіньківського старостинського округу, солдат, водій розвідувального відділення розвідувального взводу аеромобільного батальйону в/ч А0284 Збройних Сил України Олег Проценко (25.07.1992  02.06.2023), який загинув   02 червня 2023 року поблизу населеного пункту Іванівське Донецької області. Нагороду отримала дружина Проценко Марина Володимирівна;

згідно з Указу Президента України від 28 вересня 2023 року  № 597/2023 орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджений захисник  з Малківського  старостинського округу, солдат, номер  обслуги  3 кулеметного відділення кулеметного взводу 2 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону  в/ч А0693 Збройних Сил України Вадим Макуха (31.07.1976 – 27.07.2022), який помер  27 липня 2022 року  внаслідок отриманих чисельних уламкових поранень  при виконанні  бойового завдання, відбиваючи атаку ДРГ групи в населеному пункті Івано-Дар’ївка Донецької області. Нагороду отримала дружина Макуха Ірина Леонідівна.

Низько вклоняємось  перед величчю подвигу наших Захисників. Висловлюємо слова  глибокої вдячності,  шани і підтримки  батькам за виховання синів-Героїв! Не пробачимо ворогу жодне втрачене життя! Вічна  та світла пам'ять  Героям!