10 років тому, в лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. До  2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на Сході нашої країни. Цьогоріч,  24 лютого 2024 року, виповнюється два роки  від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну,  яке принесло війну  вже на всю територію нашої держави. Війна  змінила  та поділила на до і після історію нашої незалежної України, унісши свої корективи у всі, без винятку,  сфери життєдіяльності  громад. Сьогодні  згадуємо кожного, хто  став на захист нашої  громади, Прилуччини, держави. Українці, згуртувавшись, як ніколи раніше,  попри матеріальні втрати й біль за рідними, намагалися  жити далі, підтримуючи один одного,  підтримуючи  наші непереможні та мужні ЗСУ, які щоденно наближають  Перемогу над агресором. З перших днів війни Сухополов’янська громада у співпраці з суб’єктами господарювання, волонтерами, депутатами сільської ради, членами виконавчого комітету, старостами, посадовцями і жителями громади підтримувала та надавала необхідну допомогу за зверненнями військових Збройних Сил України. Цілеспрямована робота в даному напрямку продовжується.

Сьогодні  очільник  Сухополов’янської громади Денис Росовський, секретар сільської ради Володимир Бобошко, представники депутатського корпусу,  педагогічного та учнівського колективів,  сільського клубу в адміністративному центрі громади - с. Сухополова поклали квіти до двох меморіальних дошок, розміщених на фасаді Сухополов’янського ліцею:  меморіальної дошки військовослужбовиці, молодшому  сержанту, бойовому медику взводу 5 механізованої роти 2 механізованого батальйону в/ч А2167 Збройних Сил України, учасниці російсько-української війни  Ангеліні Євдокімовій, яка   загинула під час  повномасштабного вторгнення рф  на Україну при  наданні допомоги пораненим після ворожого авіанальоту та потрапивши під повторний напад ворожої авіації в селі Мощун Київської області. Також квіти поклали  до могили та до меморіальної дошки солдату, стрільцю 1 окремої танкової бригади в/ч А1688 Збройних Сил України  Сергію Безгубченку, який  загинув захищаючи Східні кордони нашої держави  04 вересня 2014 року під час обстрілу із РСЗВ «Смерч» в населеному пункті  Дмитрівка  Луганської області.

Схиляємо голови перед нашими захисниками та захисницями, які віддали своє життя за нашу свободу. Сухополов’янська громада має своїх  загиблих Героїв, вшанування  пам’яті  про яких  є спільним обов’язком кожного з нас. Пам’ятаємо поіменно кожного учасника Антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил, захисників, які загинули відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України під час російсько-української війни: Сергія Безгубченка (с.Сухополова),  Віктора Лавренчука (с.Рудівка), Анатолія Потієнка (с.Валки), Ярослава Кравченка (с.Густиня), Ангеліну Євдокімову (с.Колісники), Богдана Назаренка (с.Боршна), Івана Мащенка (с.Колісники), Олександра  Васильєва (с.Миколаївка), Вадима Макуху (с.Малківка), Сергія Лозового (с.Дідівці), Сергія Коробейника (с.Боршна), Олександра Сердюка (с.Охіньки), Олександра Бабенка  (с.Пирогівці), Івана Терещенка (с.Смош), Сергія Остапенка  (с.Охіньки),  Ігоря Касяненка (с.Полова), Олександра Подреза  (с.Малківка), Павла Варченка  (с.Дідівці), Олега Проценка  (с.Охіньки), Павла Жуйкова (с.Білорічиця), Анатолія Трофімова  (с.Пирогівці), Дмитра Шеня (с.Смош), Артура Котовича (с.Пирогівці), Анатолія Гулака (с.Заїзд), Володимира Мазуренка (с.Пирогівці), Володимира Пітеля  (с.Мазки), Андрія Ситника (с.Мазки), Сергія Рябовола (с.Заїзд), Олександра Руденка  (с.Переволочна), Максима Кудаша  (с.Колісники). Вічна пам’ять Героям!

У спротиві російському агресору Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості та сміливості. Дякуємо кожному за єдність, віру, силу духу, відданість та патріотизм, який тримає нашу Батьківщину і який допоміг кожному з нас вистояти перед підступним та наджорстоким ворогом! Україна обов’язково переможе і настане переможний мир! Все буде Україна!