Завдяки своїй цілеспрямованості, рішучості, підтримці родини та допомозі бізнес-партнерки, а ще – грантовим коштам від держави чернігівка Людмила Скрипка відкрила в рідному місті нову пекарню. Півмільйона гривень на започаткування власної справи вона отримала, як дружина військовослужбовця, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

За словами Людмили, для неї це – не перший бізнес. До цього вона вже мала пекарню, яку відкрила незадовго до початку повномасштабного вторгнення росіян. Під  час активних бойових дій на Чернігівщині жінка разом з маленькою донькою виїхала до Німеччини, але вже влітку 2022 року вони повернулися додому. Перспективу жити за кордоном хоча б до закінчення війни Людмила не розглядала, адже вдома залишилися найрідніші – син і чоловік – нині обоє військові, які боронять Україну.

Дізнавшись про можливість отримати грант на започаткування або розвиток бізнесу, жінка разом зі своєю подругою Оленою Овчаренко вирішили відкрити нову пекарню у густонаселеному районі Чернігова – Масани.

«Ми з Оленою і нашими доньками разом виїжджали за кордон, разом повернулися. У неї теж чоловік на фронті. Тепер ми – бізнес-партнерки», – говорить Людмила.

Торік вона подала на розгляд заяву та бізнес-план через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а згодом – грантові гроші. Їх витратили на обладнання, торгівельні меблі та оренду приміщення.

До речі, за цією грантовою програмою до 500 тис. грн можуть отримати ветерани і їх подружжя за умови створення двох робочих місць. Програма покриває до 70% вартості проєкту, тож у пекарню Людмила вклала і власні заощадження.

«Заклад відкрили за франшизою від мережі «Сімейна пекарня», яка успішно працює в Україні вже не один рік, – розповідає підприємниця. – В асортименті продукції кілька десятків найменувань хліба та хлібо-булочних виробів, виготовлених за класичною французькою рецептурою. Випікаємо хліб на заквасці, багети, здобу, круасани, тістечка, піцу за італійською технологією. Випічка робиться на очах у відвідувачів. Є в меню сендвичі, хот-доги, морозиво, бульон, а ще – напівфабрикати (вареники, пельмені). Про смачні напої теж не забули. Пропонуємо зернову каву, широкий вибір натурального чаю».

Завдяки отриманій підтримці від держави Людмила створила нові робочі місця та працевлаштувала чотирьох безробітних. Двох пекарів і двох продавців їй допомогла знайти служба зайнятості. Наразі підприємниця планує збільшити штат і вже звернулася за допомогою в підборі кадрів до служби зайнятості. У пекарню ще потрібні пекар і продавець.

Свіжа випічка прийшлася до смаку чернігівцям. Оскільки пекарня працює з 8 ранку до 8 вечора, її продукцію купують і як перекус на роботу, і додому. А тих, хто ще не скуштував, господиня запрошує завітати до пекарні.

Нагадаємо, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Подавайте заяву через портал «Дія» https://is.gd/3F48xH 

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

Фото без опису