Гіркота від втрати, біль, який пронизує, до якого не можна звикнути, який не можна пробачити… Сьогодні, 15 травня 2024 року, у День сім'ї, який відзначаємо  відповідно до Указу Президента  України Володимира Зеленського, відбулося за участю членів родин загиблих відкриття, встановленої в центральній частині міста Прилуки, в межах площі Іоасафа Бєлгородського, Алеї Героїв Сухополов’янської громади. У ці надзвичайно складні дні випробувань для нашої держави  та українського народу на витривалість, усвідомлюємо  надвисоку ціну соборності та незалежності  України – незліченну кількість відданих життів  захисників і захисниць України, які, ризикуючи собою, демонструючи   відчайдушну згуртованість, готовність давати гідну  відсіч  ворогу, щодня наближаючи перемогу над російським агресором. Пам’ятати усіх, кого ворожі обстріли навіки вирвали з обіймів рідних, – обов’язок кожного з нас. Вони  полягли за свободу і незалежність Батьківщини у російсько – українській війні. Наше завдання вшановувати Героїв та берегти пам'ять про них. Людина живе поки живе про неї пам'ять. Сухополов’янська громада має своїх янголів-охоронців – загиблих земляків-Героїв – учасників Антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України. Імена наших полеглих захисників навічно вкарбовані в історію України.

У відкритті Алеї Героїв взяли участь очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський, міський голова Ольга Попенко, посадовці, старости старостинських округів, депутати сільської  та  міської рад, рідні, друзі, односельці Героїв та небайдужі жителі

Очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський, звертаючись до родин загиблих,  висловив щирі слова шани та подяки  рідним Героїв, подякувавши за виховання справжніх патріотів України. Історія кожного Героя – захисника – це історія про сміливість і самовідданість. Наголосив, що  важливо пам’ятати поіменно наших захисників та захисниць. Банери Захисникам України щодня  будуть нагадувати нам про  ціну нашої свободи, кожен  матиме змогу подивитися в очі Героям, віддати їм належну шану. Денис Росовський висловив слова вдячності за сприяння у питанні облаштування Алеї Героїв народному депутату України Валерію Дубілю, міському голові Ользі Попенко, депутатам, членам виконавчого комітету міської  та сільської рад, за надання фінансової допомоги директору ТОВ «Курс-Агро» Володимиру Мазуренку та за оперативне виготовлення та облаштування Алеї Героїв директору МПП «Монтаж-Наладка» Володимиру Луцаку.

Щемними, зі сльозами на очах, були виступи учасників заходу: від імені родин загиблих виступила Мазуренко Наталія Володимирівна  –  дружина загиблого Героя Володимира Мазуренка (с.Пирогівці)  та Лавренчук Іван Михайлович –   батько загиблого Героя  Віктора Лавренчука (с.Рудівка). Кожен банер Героя – це назавжди болюча рана в серцях рідних, близьких, побратимів, громади та України. Усі присутні вшанували полеглих хвилиною мовчання та поклали квіти біля пам’ятних банерів.

Дякуємо кожному та кожній за єдність, віру, силу духу, відданість та патріотизм, який тримає нашу Батьківщину! Низький уклін, вічна пам'ять та шана Героям України!!! Ніколи не пробачимо ворогу жодне втрачене життя! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!