Вишиванка єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються і місця, де проживають. Неабиякої значущості у нашому житті цей символ набув в останні роки,  коли українці зіштовхнулися із російською агресією, загрозою втрати національної єдності держави, її територіальної цілісності. На сьогодні вишиванка – це  прояв твердої громадянської позиції, вияв національної свідомості. Вона символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок поколінь.

            У День вишиванки, 16 травня, очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський та староста Рудівського старостинського округу Ніна Пашук завітали до берегині  національних традицій    майстрині-вишивальниці з с.Рудівка Надії Гемби. З перших хвилин спілкування  відчуваєш надзвичайно відкриту, привітну та зі щирою українською душею жінку, оселя якої наповнена  національним колоритом: вишиті власноруч вироби - рушники, серветки, подушки.. З розмови дізнаємося, що вишиває  Надія Григорівна усе своє життя.  За  роки, проведені з голкою та ниткою, зрозуміла, що вишивка — це не тільки її хоббі, робота, задоволення,  творчість, а й джерело енергії, яке  додає сил, мотивує, надихає.  Переглядати вироби майстрині – це  ніби доторкнутись до історії, де кожен візерунок, відтворений руками на полотні, транслює позитивну та теплу енергетику, де в кожному візерунку втілено ідеї краси, добра, передано всю гаму почуттів, адже у кожну свою роботу Надія Григорівна вкладає частинку свого серця. Візерунки підбирає сама. Скільки навишивала за все життя, майстриня навіть не порахує. З останніх робіт – це вишита на прохання внучки  патріотична подушка. Серед її виробів — сорочки, рушники, подушки, які вишиває не тільки для всієї своєї родини,  для односельчан, а й для  поціновувачів вишиванок  з Ізраїлю.

Приємно відзначити, що у 2018 році з нагоди  95-річчя Прилуцького району Надія Григорівна  брала активну участь у встановленні двох рекордів, які внесені до  Книги національних рекордів України, а саме: у виготовлені найдовшої крайки, оздобленої вишивкою, довжина якої 96,5 метра та найбільшої кількості людей, які вишивали в одному місці цей пояс -  100 вишивальниць на одній локації. Оздоблювали крайку цілими колективами й родинами з усіх сіл, селищ і громад району. 

У ході спілкування дізнаємось, що Надія Григорівна Гемба народилася в с.Товкачівка Прилуцького району в сім’ї колгоспників. Після закінчення школи навчалася в Ніжинському культурно-освітньому технікумі. Потім за розподілом переїхала до с.Рудівки, де працювала протягом 18 років  в Рудівській бібліотеці. Саме тут зустріла своє кохання, вийшла заміж. Брала активну участь в  художній самодіяльності – вокальному колективі «Рудівчанка». З квітня 1987 року протягом 10 років працювала секретарем Рудівської сільської ради. Надія Григорівна має трьох доньок, 7 правнуків, 6 внуків.

У свої 83 роки  вона молода душею, патріотична, з активною громадянською позицією. Улюблений поет майстрині –  Тарас Шевченко, портрет якого вона теж вишила. Приємною несподіванкою є те, що Надія Григорівна ще й пише власні вірші на різну тематику, які декламує напам’ять.

        У розмові дізнаємося про найбільшу мрію майстрині, як і кожного з нас, – дочекатися Перемоги  і щоб повернулися живими доньки та сини до рідних домівок. Віримо у наші мужні та незламні ЗСУ. Тримаймося разом! Плекаймо та шануймо наші  національні символи, які надаються нам  сили, стійкості і віри в Перемогу. Все буде Україна!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису