Берегиня національних традицій з с.Рудівки
Вишиванка єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються і місця, де проживають. Неабиякої значущості у нашому житті цей символ набув в останні роки, коли українці зіштовхнулися із російською агресією, загрозою втрати національної єдності держави, її територіальної цілісності. На сьогодні вишиванка – це прояв твердої громадянської позиції, вияв національної свідомості. Вона символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок поколінь.
У День вишиванки, 16 травня, очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський та староста Рудівського старостинського округу Ніна Пашук завітали до берегині національних традицій – майстрині-вишивальниці з с.Рудівка Надії Гемби. З перших хвилин спілкування відчуваєш надзвичайно відкриту, привітну та зі щирою українською душею жінку, оселя якої наповнена національним колоритом: вишиті власноруч вироби - рушники, серветки, подушки.. З розмови дізнаємося, що вишиває Надія Григорівна усе своє життя. За роки, проведені з голкою та ниткою, зрозуміла, що вишивка — це не тільки її хоббі, робота, задоволення, творчість, а й джерело енергії, яке додає сил, мотивує, надихає. Переглядати вироби майстрині – це ніби доторкнутись до історії, де кожен візерунок, відтворений руками на полотні, транслює позитивну та теплу енергетику, де в кожному візерунку втілено ідеї краси, добра, передано всю гаму почуттів, адже у кожну свою роботу Надія Григорівна вкладає частинку свого серця. Візерунки підбирає сама. Скільки навишивала за все життя, майстриня навіть не порахує. З останніх робіт – це вишита на прохання внучки патріотична подушка. Серед її виробів — сорочки, рушники, подушки, які вишиває не тільки для всієї своєї родини, для односельчан, а й для поціновувачів вишиванок з Ізраїлю.
Приємно відзначити, що у 2018 році з нагоди 95-річчя Прилуцького району Надія Григорівна брала активну участь у встановленні двох рекордів, які внесені до Книги національних рекордів України, а саме: у виготовлені найдовшої крайки, оздобленої вишивкою, довжина якої 96,5 метра та найбільшої кількості людей, які вишивали в одному місці цей пояс - 100 вишивальниць на одній локації. Оздоблювали крайку цілими колективами й родинами з усіх сіл, селищ і громад району.
У ході спілкування дізнаємось, що Надія Григорівна Гемба народилася в с.Товкачівка Прилуцького району в сім’ї колгоспників. Після закінчення школи навчалася в Ніжинському культурно-освітньому технікумі. Потім за розподілом переїхала до с.Рудівки, де працювала протягом 18 років в Рудівській бібліотеці. Саме тут зустріла своє кохання, вийшла заміж. Брала активну участь в художній самодіяльності – вокальному колективі «Рудівчанка». З квітня 1987 року протягом 10 років працювала секретарем Рудівської сільської ради. Надія Григорівна має трьох доньок, 7 правнуків, 6 внуків.
У свої 83 роки вона молода душею, патріотична, з активною громадянською позицією. Улюблений поет майстрині – Тарас Шевченко, портрет якого вона теж вишила. Приємною несподіванкою є те, що Надія Григорівна ще й пише власні вірші на різну тематику, які декламує напам’ять.
У розмові дізнаємося про найбільшу мрію майстрині, як і кожного з нас, – дочекатися Перемоги і щоб повернулися живими доньки та сини до рідних домівок. Віримо у наші мужні та незламні ЗСУ. Тримаймося разом! Плекаймо та шануймо наші національні символи, які надаються нам сили, стійкості і віри в Перемогу. Все буде Україна!