31 травня 2024 року  очільник Сухополов’янської громади  Денис Росовський і начальник відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Рева  взяли участь у  громадських обговореннях  на тему: Реформа профільної середньої освіти: Чернігівська область», які відбулися за участі В’ячеслава Чауса начальника Чернігівської обласної військової адміністрації, Олени Дмитренко –голови Чернігівської обласної ради,  Дмитра Завгороднього – заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Юрія Музики – начальника управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, Валентини Полторак, менеджерки Проєкту DECIDE, заступниці голови  ГО DOCCU та  інших представників  Проєкту DECIDE.

У ході заходу розглядалися питання впровадження реформи  та розроблення Стратегії профільної середньої освіти, обговорювалися виклик та перспективи освіти області.  Одне з ключових питань – це співробітництво територіальних громад як механізм ефективного функціонування мережі закладів освіти.

Варто зазначити, що Сухополов’янська сільська рада  взяла участь у швейцарсько-українському Проєкті DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою. На участь у Проекті було подано всього 108 заявок від 86 територіальних громад Одеської, Полтавської та Чернігівської областей. Обрано 20 територіальних громад із них 10 Чернігівської області. «DECIDE: ВІДБУДОВА. Ініціатива з відновлення шкіл» – ініціатива, що передбачає підтримку територіальним громадам в облаштуванні шкільних укриттів. Для цього Швейцарія надає допомогу Україні у розмірі 4,3 мільйона франків – це приблизно 172 мільйонів гривень. Приємно, що наша громада відібрана на отримання гранту до 3,8 млн. грн. на ремонт укриття в Сухополов’янському ліцеї та створення там освітнього хабу. На сьогодні укладено Договір на виконання будівельних робіт  та проводяться підготовчі роботи на об’єкті. Крім того, спеціалістів сільської ради  тренери Проєкту навчатимуть писати та впроваджувати проєкти з відбудови, організовувати процес залучення коштів від міжнародних донорів, а також долучати до цього молодь.

            Додатково інформуємо,  що 02 травня 2024 року тренери «DECIDE: ВІДБУДОВА» завітали до Сухополов'янського ліцею та провели для 25 ліцеїстів 7-11 класів тренінг з написання проєктів з облаштування  другої частини укриття  ліцею та використання його як освітнього хабу для потреб молоді. У важливому  заході для створення  безпечного середовища також взяли участь особисто очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський та начальник відділу освіти, молоді та спорту сільської ради Тетяна Рева. Ліцеїсти розробили та представили на голосування 5 різних цікавих проєктів, серед яких  діти ліцею обрали найкращий шляхом голосування. Саме проєкт-переможець  буде втілено в життя під час облаштування і наповнення хабу Сухополов'янського ліцею в укритті в рамках ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА».

Наголошуємо, що одним з ключових у галузі освіти громади  був і залишається саме безпековий фактор – це облаштування захисних споруд цивільного захисту  в закладах освіти громади з урахуванням всіх  відповідних вимог. Працюємо далі для найменших жителів нашої громади!

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису