З метою вшанування пам’яті кожної загиблої внаслідок російсько-української війни  безневинної дитини  04 червня  –  День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України,  який  був запроваджений  постановою  Верховної Ради України від 01.06.2021 року.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти  перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей. Відповідно до інформації з державного порталу  «Діти війни» станом на 02 травня 2024 року внаслідок збройної агресії рф  проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей  та 545 фактів загибелі дітей. Проте, такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації  через активні бойові дії  і тимчасову окупацію частини території України.

Пам’ять кожної безневинної дитини – жертви агресії – має бути вшановано в Україні. Педагогічні та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, заклади культури  Сухополов’янської  громади долучилися до  щорічної акції «Голоси дітей», започаткованої 04 червня у 2022 році першою леді Оленою Зеленською,  які відбувається шляхом прив’язування на дерева маленьких дзвіночків, які символізують голоси вбитих маленьких українців, чиї життя забрала жорстока та цинічна війна  рф проти України. Також у закладах загальної середньої освіти  Сухополов’янської  громади організовані виставки малюнків «Дитинство, вбите війною...»..

У закладах культури громади до Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України, підготовлені експрес-інформації: «Непрожиті долі: діти України», «Голоси, що ніколи не зазвучать», а також  проведені  бесіди: «Дитинство, обірване війною», «Вони мріяли про мир».

Дитяче життя безцінне! Пам’ятаємо! Не пробачимо!