Гіркота від втрати, біль, який пронизує, до якого не можна звикнути, який не можна пробачити ворогу…  25 червня 2024 року  на території Сухополов’янської громади відбулося освячення  встановленого Пам’ятного знаку – величного Хреста на честь загиблих  бійців 164 окремого батальйону Територіальної оборони, які прийняли нерівний  бій і ціною власного життя зупинили російського агресора та не допустили ворога в місто Прилуки. На жаль, були загиблі, поранені…

Захід відбувся за участі очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського, начальника Прилуцької районної військової адміністрації Володимира Чернова, єпископа Чернігівського та Ніжинського Антонія Фірлея, настоятеля собору Різдва Пресвятої Богородиці отця Віталія Юрочка, інших представників духовенства, членів родин загиблих, волонтерів, меценатів, побратимів та небайдужих. Встановлення пам’ятного знаку –  це не лише вшанування пам’яті загиблих Героїв, а героїзація живих захисників та захисниць. На  Хресті знаходиться  зображення тризуба ТРО з наступним написом на пам’ятній плиті: «НА ЦЬОМУ МІСЦІ 28.02.2022 РОКУ ВСТУПИЛИ  В НЕРІВНИЙ БІЙ З РОСІЙСЬКИМИ ТАНКАМИ  ТА ЦІНОЮ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ  НЕ ДОПУСТИЛИ ЇХ ДО м.ПРИЛУКИ. БІЙЦІ 164 ОКРЕМОГО БАТАЛЬЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ  СЕРЖАНТ ТЕТЯНИШКО ІГОР СЕРГІЙОВИЧ 03.08.1988 р.н.,  РЯДОВИЙ  УС БОРИС ОЛЕКСІЙОВИЧ  03.08.1969 р.н.,  СОЛДАТ ПЕТРИЧЕНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ 11.10.1988 р.н., СКОТАРЕНКО ЄВГЕНІЙ ВІКТОРОВИЧ 29.03.1978 р.н. ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ, ПОЛЕГЛИМ У ВІЙНІ З МОСКОВСЬКИМИ ЗАГАРБНИКАМИ!».

Хвилюючими та пронизливими, зі сльозами на очах, були виступи учасників заходу. У своєму виступі сільський голова Денис Росовський висловив щирі співчуття родинам загиблих Героїв, адже важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, коли втрачаєш найрідніших. Наголосив на важливості збереження світлої пам’яті про  всіх захисників, які боронили Україну, її суверенітет і незалежність, віддаючи найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь. Висловив слова вдячності всім, хто долучився до увіковічнення пам’яті захисників Прилуччини.

 Начальник Прилуцької районної військової адміністрації Володимир Чернов висловив слова шани та щирої вдячності Героям, які першими стали на захист   Прилуччини від ворога, а також  захисникам та захисницям, які сьогодні на передовій зі зброєю в руках  боронять  від наджорстокого  та  підступного російського агресора наші території, захищають наші родини та кожного з нас! Висловив слова вдячності кожному, хто  доклав  зусиль по облаштуванню місця вшанування пам’яті захисників.

Настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці Віталій Юрочко наголосив, що встановлений та освячений Пам’ятний знак – це  місце Сили  українського народу, яке буде об’єднувати нас, згуртовувати та буде нагадуванням майбутньому поколінню про ціну, яку сплачує український народ, здобуваючи Перемогу над агресором.

Ушановуючи світлу пам’ять загиблих, присутні поклали квіти до Пам’ятного знаку.

Повага та доземний уклін  нашим відважним воїнам-захисникам, які  на передовій, у найгарячіших точках, щодня, відбиваючи атаки ворога, наближають нашу Перемогу. Пам’ятаємо кожного захисника та кожну захисницю! Вічна  пам'ять та шана Героям!

Мирного неба та Перемоги  нашій Україні!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису