Кожного дня  війни  з російським агресором Україна платить надто дорогу ціну за свою свободу та незалежність – життям  її найкращих доньок та синів. 24 липня 2024 року у Чернігівській обласній військовій адміністрації відбувся захід  по вшануванню світлої  пам’яті наших Героїв, які боролися і загинули за незалежність України. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі державними нагородами відзначено (посмертно)  майже пів сотні Героїв з Чернігівщини, які були вручені родинам.

Зі словами скорботи та вдячності до зібрання звернулися начальник ОВА В’ячеслав Чаус, очільник ГУНП в області Іван Іщенко; помічник начальника ДПОП ОШБ НПУ «Лють» В’ячеслав Вусінський; начальник відділу цивільно-військового співробітництва штабу ОК «Північ» полковник Олексій Макаренко; заступник командира полку НГУ в/ч 3082 підполковник Микола Василенко; військовий капелан отець Антоній.

«На жаль, ціна свободи дуже висока – життя найкращих. Ваші сини, батьки, кохані – найкращі. І вони завжди будуть поряд з вами», – зауважив В’ячеслав Чаус. – «Сьогодні кожен має робити все задля перемоги, аби не допустити ще більших втрат, аби не посоромити подвиг вже полеглих».

Указом  Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено молодшого сержанта  Ситника Андрія Геннадійовича з с.Мазки (Мазківський старостинський округ),  який  загинув   12 вересня 2023 року  в районі н.п. Лиман Перший Харківської області, захищаючи Україну від російських окупантів. Йому назавжди  37.  Нагороду отримав син Героя –  Володимир Андрійович Ситник.

Не пробачимо ворогу жодне втрачене життя! Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях,  думках,  молитвах…

Слава Україні! Героям Слава!

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та  комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА