Понад 12550 направлень на суспільно корисні роботи видано обласною службою зайнятості цього року. І за цим показником Чернігівщина у трійці лідерів серед регіонів України. На виплату заробітної плати профінансовано 82,7 млн гривень. Серед найактивніших громад – прикордонна Городнянщина. Наразі майже сотня людей, яких служба зайнятості долучила до «Армії відновлення», працюють на суспільно корисних роботах у Городні.

Там спільно з волонтерами  у громадському об'єднанні «Розквітай» безробітні та внутрішньо переміщені особи плетуть маскувальні сітки, надають допомогу населенню, зокрема людям з інвалідністю, захисникам і захисницям та членам їхніх сімей тощо.

До організації суспільно корисних робіт долучилася й Городнянська міська рада, зокрема відділ культури, сім'ї, молоді та спорту. Там безробітні також плетуть маскувальні сітки та допомагають розвантажувати та пакувати гуманітарну допомогу, яка надходить у громаду.

Кипить робота й у КП «Центр надання соціальних послуг» Городнянської міської ради, який опікується малозабезпеченими родинами, одинокими людьми похилого віку, особами з інвалідністю тощо. Безробітні допомагають його працівникам заготовляти дрова для населення. А ще в Центрі діє швейна майстерня, яка надає послуги з пошиття та ремонту одягу як городнянцям, так і військовим. Там теж працюють на суспільно корисних роботах безробітні жінки, які мають хист до швейної справи і відповідні знання та досвід.

За словами керівниць цих організацій, до роботи учасники «Армії відновлення» ставляться відповідально та сумлінно. Працюють не за обов'язком, а за покликом серця, адже розуміють, підтримувати наших захисників важливо, бо це допомагає їм вистояти. До речі, цього року у Городнянській громаді було видано 1256 направлень на суспільно корисні роботи.

Участь у «Армії відновлення» можуть взяти офіційно зареєстровані безробітні, а також внутрішньо переміщені особи, і для цього їм не потрібно перебувати на обліку в службі зайнятості. З учасниками укладається строковий трудовий договір, і вони за свою працю отримують заробітну плату. Оплата за відпрацьований повний місяць не може бути менше мінімальної заробітної плати (на сьогодні 8000 грн). Заробітна плата фінансується з коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

У нашій області суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня 2022 року. За цей час службою зайнятості видано 21327 направлень у 55 громадах області.

Детальніше про проєкт «Армія відновлення» тут https://is.gd/ofB4d3

Долучитися до виконання суспільно корисних робіт можна звернувшись до найближчого центру зайнятості (адреси тут https://is.gd/n1nOxt)

Чернігівський обласний центр зайнятості

Фото без описуФото без описуФото без опису