21 листопада – День Гідності та Свободи
21 листопада відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Від самого початку заснування Дня Гідності та Свободи у 2014 році українці відзначають цю дату в умовах війни. Бойові дії йшли на Сході, саме там українська армія захищала найвищі цінності, відстоювані на Майданах. У лютому 2022 року полем битви за свободу нації та незалежність стала вся Україна. Війна змусила нас активніше переосмислювати наше минуле, глибше відчувати й усвідомлювати важливість тих ціннісних орієнтирів, що їх чітко та відкрито задекларували Майдани. Українці боролися впродовж віків, готові відстоювати і зараз європейський напрямок розвитку України. Цьогоріч відзначаємо 11-у річницю Революції Гідності, яка об’єднала мільйони свідомих громадян – справжніх патріотів Батьківщини, які усвідомили, що бути вільним і гідним насамперед означає бути відповідальним: за себе, з а своїх близьким, за свою країну. Гідність та Свобода - це зброя Перемоги.
21 листопада 2024 року також відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України.
Не згасне пам’ять про Героїв, які загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави. У лавах ЗСУ б’ються сьогодні й майданівці. Чимало з тих, хто пройшов вогонь Майдану, на жаль, загинули, захищаючи Донецьк, Маріуполь, Київ, Харків, Чернігів, інші українські міста і села…Тисячі тих, хто під час Революції Гідності був ще дитиною, сьогодні заряджені Гідністю та жагою Свободи, разом зі старшими побратимами захищають Україну від московської навали.
Пам’ятаємо поіменно кожного та кожну – кращих синів та дочок Сухополов’янської об’єднаної територіальної громади - 40 Захисників та 1 Захисниця-медикиня, які ціною власного життя виборювали краще майбутнє для наступних поколінь незалежної України, взявши участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, у забезпеченні національної безпеки і оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації на території України.
У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи 21 листопада 2024 року в адміністративному центрі громади - с.Сухополова відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на фасаді Сухополов’янського ліцею загиблому Герою, випускнику ліцею, жителю нашої громади, воїну, який загинув на Луганщині при виконанні службового обов’язку в бою за Україну, Касяненку Ігорю Івановичу (10.05.1991 - 11.05.2023) з с.Полова. Вшанування та увіковічнення пам'яті Героя відбулося за участі очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського, посадовців сільської ради, секретаря сільської ради Володимира Бобошка, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Ромашка, керуючого справами виконавчого комітету Валентини Харченко, учнівського та педагогічного колективу школи, рідних, друзів та односельців захисника. Денис Росовський зазначив, що у ці надзвичайно складні дні випробувань для нашої держави та українського народу на витривалість, усвідомлюємо надвисоку ціну соборності та незалежності України – незліченну кількість відданих життів захисників і захисниць України, які, ризикуючи собою, демонструючи відчайдушну згуртованість, готовність давати гідну відсіч ворогу, щодня наближають перемогу над російським агресором. Висловив щирі слова співчуття батькам та рідним Героя, подякувавши за виховання справжнього сина України. Наголосив, що Сухополов’янська громада постійно підтримувала і буде надалі підтримувати родини загиблих Героїв громади.
Право відкрити меморіальну дошку було надано матері Героя Ользі Касяненко та рідній сестрі Надії Недобор.
Дошку Герою Касяненку Ігорю Івановичу встановили поряд зі встановленими раніше пам’ятними дошками ще двох випускників ліцею - загиблим Безгубченку Сергію Борисовичу (07.01.1989 - 04.09.2014) та Євдокімовій Ангеліні Володимирівні (07.06.2001-28.02.2022). Присутні вшанували загиблих Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів. Меморіальні дошки будуть постійним спогадом наступним поколінням про патріотизм і героїчний подвиг захисників рідної України, символом нашої безмежної вдячності, шани і скорботи.
Касяненко Ігор Іванович народився 10 травня 1991 року в с. Полова Прилуцького району Чернігівської області. З 01.09.2001 р. по 22.06.2006 р. навчався в Сухополов’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після закінчення школи продовжив навчання в Дігтярівському професійно-технічному училищі, де отримав спеціальність тракторист-машиніст. У 18 років був призваний до лав Збройних Сил України. Після служби працював на різних посадах в ТОВ «Агрікор-Холдинг». У липні 2014 року, отримавши повістку, не вагаючись, протягом двох років був на захисті Східних кордонів нашої держави. Демобілізувавшись, повернувся на роботу до ТОВ «Агрікор-Холдинг». У листопаді 2022 року отримав повістку і повернувся до лав мужніх та незламних ЗСУ знову тримати оборону країни на Сході держави, забезпечуючи національну безпеку і оборону, стримування збройної агресії рф на території України. Мав позивний «Тихон». На жаль, 11 травня 2023 року, виконуючи бойове завдання по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, старший солдат Ігор Касяненко потрапив під артилерійський обстріл з боку збройних сил рф, в результаті чого отримав поранення несумісні з життям на Луганщині. Ігорю назавжди залишиться 32 …Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), Почесною відзнакою Сухополов’янської сільської ради «ЗАХИСНИК УКРАЇНИ - ГЕРОЙ СУХОПОЛОВ’ЯНСЬКОЇ ГРОМАДИ».
Висловлюємо щирі слова вдячності за співпрацю та сприяння у виготовленні та встановленні меморіальної дошки Герою громадській організації «Патріот Прилуки» в особі Олександра Дуденка, який на постійній основі співпрацює з нашою громадою.
Також цього дня по населених пунктах старостинських округів громади за участю старост, посадовців та місцевих жителів були покладені квіти до пам’ятників, пам’ятних знаків, та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, пам’ятників та місць поховань загиблих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України.
До Дня Гідності та Свободи педагогічні, учнівські колективи закладів загальної середньої освіти громади, закладу культури поклали квіти до меморіальних дошок загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України, розміщених на фасадах навчальних закладів та закладу культури. Також за участю посадовців, старост старостинських округів та працівників сільської ради відбулося покладання квітів до місць поховань загиблих військовослужбовців. У закладах освіти громади організовано проведення тематичних заходів, працівниками КЗ «Публічна бібліотека» сільської ради, сільських бібліотек-філій, сільських клубів та будинків культури підготовлені книжково-ілюстративні виставки літератури.
Свобода та Гідність були тими цінностями, за які виходили і гинули люди на Майдані. Свободу та гідність сьогодні захищають і проявляють українські воїни та цивільні громадяни. Віримо, що переможний дух – дух Свободи, ті чесноти та цінності, які загартовувалися на Майданах, приведуть Україну до Перемоги. Вічна пам'ять загиблим! Світла пам'ять Героям!