Щороку в четверту суботу листопада  відповідно до Указу  Президента України  від 1998 року   в Україні  День пам'яті жертв голодоморів. Цьогоріч ми втретє вшановуємо пам’ять жертв сталінського геноциду  в умовах повномасштабної війни, розв’язаної росією проти нашої держави.

        В адміністративному центрі  – с.Сухополова  за участю  очільника Сухополов’янської громади Дениса Росовського, секретаря сільської ради Володимира Бобошка, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Ромашка та керуючого справами  виконавчого комітету Валентини Харченко відбулося покладання квітів   до знаку пам’яті  жертвам  Голодомору України  1932-1933 років. Одна з найтрагічніших сторінок в історії  України не оминула жодну родину  Сухополов'янської територіальної громади. З метою вшанування жертв голодоморів  у населених пунктах старостинських округів покладені траурні композиції з колосків та квітів  до пам’ятників,  пам’ятних знаків, місць масових поховань жертв голодоморів.

        Для України 1932-1933 роки стали часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Жорстокість Голодомору полягає перш за все в тому, що голод не був наслідком стихійного лиха або неврожаю, він став результатом цілеспрямованої  політики московського тоталітарного режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних  московський режим створив  для частини українців умови, які були несумісні з життям, і тим самим вчинив злочин геноциду. Після здобуття незалежності Україна пройшла тривалий шлях відновлення пам’яті про Голодомор 1932-1933 років як геноциду Українського народу. День пам'яті жертв Голодомору – це  додаткова можливість приділити увагу очевидцям трагедії, адже їх спогади та  світлини зберігають і зміцнюють пам'ять народу, яку важливо передати наступним поколінням.

           Кожен із нас переосмислює історію, її трагічні сторінки, які примушують стискатися людські серця. Пам’ять про ті часи вкарбувалась у свідомість нашого народу назавжди, вона болем проймає серця людей. З метою  вшанування пам’яті  жертв Голодомору  1932-1933 років в Україні у КЗ «Публічна бібліотека»,   сільських бібліотеках-філіалах, закладах культури підготовлені відповідні заходи: «Не забудемо. Не пробачимо». «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього»: години пам’яті, «Свічка пам’яті бринить сльозами»: акція спомин,  «Сльози Божої матері»: урок пам’яті, «Пам’ятаємо минуле  заради майбутнього»,   «Чорна сповідь моєї Вітчизни»: година історичної правди, «Свічка пам’яті бринить сльозами»: акція пам’яті, «Сила пам’яті»: година- реквієм, «Нас вбивали бо ми українці», «Великі твої жертви, Україно…»: мітинги-реквієм, «Свічка пам’яті бринить сльозами»: книжкова виставка.

        З метою  вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу, для виховання  поваги до історичного минулого України у закладах загальної середньої освіти громади проведені  інформаційні та виховні години-спогади для ознайомлення здобувачів освіти з трагічними подіями 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років  в Україні: уроки пам’яті: «Україна пам'ятає», «Незламний народе України»; інформаційні хвилини «День пам’яті жертв Голодомору»; майстер-класи «Створення квітки Незабудки»; проведення акції «Колоски пам'яті» з виготовлення символічних колосків з природних матеріалів або ж паперу;

перегляд відеоролика «Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору», виставки періодичної, інформаційно-довідкової літератури, що висвітлюють трагічні сторінки голодоморів на Чернігівщині.

      Сьогодні, 23 листопада,  о 16.00 Сухополов'янська громада   приєднається  до хвилини мовчання та загальнонаціональної акції  «Запали свічку»   у своїй домівці  як  вияву особистої скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів.

        Цьогоріч інформаційна кампанія із вшанування жертв голодоморів проходить під гаслом: «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані. Тож пам’ятаймо про злочини,  вчинені проти нашого народу, єднаймося  і обов’язково переможемо! 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису