14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення будівництва комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цього року 38-і роковини однієї з найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, яка назавжди змінила долі тисяч родин. Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які, ризикуючи в ті пекельні дні, з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого, але дуже підступного ворога.
У старостинських округах Сухополов’янської громади на сьогодні проживає 71 ліквідатор та 7 вдів загиблих (померлих) ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Кожен з них до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав продуктові набори довготривалого зберігання від Благодійного фонду Global Empowerment Mission Ukraine (GEM).
Напередодні очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський, секретар сільської ради Володимир Бобошко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ромашко, староста Дідовецького старостинського округу Ірина Шуляк та працівники установ сільської ради поклали квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в с.Манжосівка (Дідовецький старостат). За участю ліквідаторів та членів їх сімей, старости Білорічицького старостинського округу Валерія Коваленка, працівників установ сільської ради були покладені квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС у с.Білорічиці (Білорічицький старостат). Загиблих та померлих ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання.
Вшановуємо та висловлюємо слова щирої подяки, низько вклоняємося мужнім, героїчним та самовідданим ліквідаторам, яким ціною власного життя і здоров’я вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, захистивши майбутні покоління.
Низький уклін за Вашу мужність!