Торгувала неіснуючими товарами в Інтернеті: прилуцькі поліцейські викрили підозрювану у серійному шахрайстві
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили 25-річну мешканку Ічнянської громади, яка продавала неіснуючі товари в мережі Інтернет. Жінка встигла ошукати десятки громадян із різних областей України загалом на понад 150 тисяч гривень.
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилук встановили, що жінка активно розміщувала оголошення про продаж побутової техніки та меблів на одній із популярних інтернет-платформ, а також у соціальних мережах. Аферистка створила фейкову сторінку в соцмережах та представлялася жінкою, яка знаходиться у складних життєвих обставинах: повідомляла потенційним покупцям, що є багатодітною матір’ю та дружиною загиблого військового, і нібито виїжджає за кордон для постійного проживання. У зв’язку з цими обставинами вона і продає свою техніку та меблі.
Щоб спонукати клієнтів до покупки, шахрайка вимагала попередню оплату частини вартості товару нібито для прискорення доставки. Після того як гроші надходили на її банківську картку, жінка переставала відповідати на дзвінки та повідомлення, а також блокувала клієнтів на всіх платформах зв'язку. Загальна сума завданих збитків від її дій перевищила 150 тисяч гривень.
Під час санкціонованого обшуку за місцем проживанням фігурантки правоохоронці вилучили банківські та сім-картки, кілька смартфонів та інші речові докази, які підтверджують її участь у злочинній діяльності.
Наразі жінці повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно обчислювальної техніки). Максимальне покарання, передбачене законом за такі дії - до восьми років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває.
Поліція закликає громадян бути обережними при покупках в Інтернеті, купувати товари лише на перевірених сайтах і обирати послугу післяплати, щоб уникнути шахрайських схем.