У рідній Ольшані та навколишніх селах він – відома та шанована людина. Його знають як фермера, старосту, військового, а в службі зайнятості - як переможця програми «Грант для ветеранів та членів їх сімей» урядового проєкту «єРобота».

Чверть століття тому саме з любові до землі та свого краю було створено його перше сільськогосподарське підприємство «Вікторія», яке в кращі роки діяльності обробляло близько 200 га землі. Реалізувавши себе, як умілий господарник, Андрій вирішує спробувати іншу діяльність, і теж управлінську. Його прагнення та плани підтримали земляки, і успішний фермер став старостою сіл Ольшана, Нова Ольшана та Тарасівка (Ічнянська громада Прилуцького району). Насичене повсякденними турботами, але розмірене життя, кардинально змінило повномасштабне вторгнення. В березні 2022 року, незважаючи на бронь від мобілізації, Андрій покидає посаду і йде в армію добровольцем. Він захищав Батьківщину в Донецькій та Луганській областях, а нині служить на Чернігівщині.

Торік чоловік вирішує розпочати підприємницьку діяльність і знову працювати на землі. Почав з малого: обробітку своїх земельних паїв, які давно поросли акацією та березою. Коли ці землі будуть доведені до ладу і засіяні, планує орендувати земельні ділянки в односельців.

Реалізувати бізнес-ідею Андрію допомогла програма «Грант для ветеранів та членів їх сімей» урядового проєкту «єРобота». Саме на грантові кошти він придбав подрібнювач гілок, викорчовувач пнів, ведучий передній міст на трактор МТЗ, щоб мати змогу працювати в будь-яку пору року та погоду, посівний матеріал та гербіциди.

«Наразі пиляємо гілки, перебиваємо їх на щепу, щоб потім продати, як паливний матеріал. Щепа вдвічі дешевша за дрова. Її не треба рубати, пиляти, що економить час, кошти та сили людини, тому з її реалізацією проблем не має. Покупцями є переважно пенсіонери та фермери, - розповідає грантер. - Потім пилятимемо дерева, викорчовуватимемо пні. Вони також підуть на дрова та щепу. І засіватимемо землю. Садитимемо сою та озиму пшеницю. В майбутньому планую надавати платні послуги по прибиранню територій та викорчовуванню пнів».

За умовами грантової програми фермер має створити два робочих місця. Хоче взяти на роботу тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва і помічника тракториста, але знайти підходящі кадри нелегко. Тому нещодавно підприємець працевлаштував різноробочою одну жінку і саме її планує вивчити на трактористку. За словами Андрія, його працівниця відважна, відчайдушна, роботяща, завзято працює з бензопилою, а, отже, і трактор зможе освоїти.

«Фермерство вимагає дуже багато часу і зусиль, цим потрібно жити, - каже Андрій. - Мені це подобається, і планів, ой, як багато! Я впевнений, що все вдасться, аби тільки мир настав».

Про програму «Грант для ветеранів та членів їх сімей» урядового проєкту «єРобота» читайте тут www.dcz.gov.ua/people/ubd

Щоб дізнатися більше про можливості для бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т. 0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т. 0462-97-62-85).

Чернігівський обласний центр зайнятості

Фото без опису