Центр соціальних служб Сухополовянської сільської ради здійснив онлайн-опитування громадськості з питань захисту прав жінок та чоловіків в період з 25.11.2022 – 09.01.2023 рр.

Участь взяли активні користувачі та підписники офіційної сторінки центру, а саме - 42 особи. 3 них - 7 чоловіків, 35 жінок.

Серед респондентів переважна більшість - жінки, тому можна припустити, що жінки загалом активніші у громадському житті, ніж чоловіки і тема рівних прав цікавить їх більше.

Майже 60% опитаних не знайомі з нормативно-правовою базою з питань рівних прав жінок та чоловіків, але обізнані з поняттям «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи».

На запитання про розподіл домашніх обов‘язків між чоловіком і жінкою 71,4% зазначають, що це питання можна узгодити по різному, 26,7% - за рівність розподілу домашніх обов‘язків. 1 особа зазначила, що готувати їжу та прибирати - це лише жіноча справа. 69% погоджуються з думкою, що жінки та чоловіки мають однакові шанси для кар‘єрного зростання, 31% вважають, що шанси не однакові.

86% респондентів зазначають, що вміння водити автомобіль не залежить від статі.

35 % респондентів застосовували гендерні стереотипи в житті.

95% респондентів готові виховувати майбутнє покоління без традиціних гендерних стереотипів, типу лише жінка повинна займатися вихованням дітей, чоловіки не плачуть…

Для покращення стану з дотриманням гендерних прав жінок та чоловіків респонденти вважають, що необхідно виховувати дітей в рівності, дотримуватися законів та отримувати інформацію з даного питання на рівні громади.

Аналіз відповідей дозволяє зробити припущення, що основною причиною окремих порушень гендерної рівності залишаються застарілі традиції та уявлення про роль і місце жінки та чоловіка у суспільстві.

Крім того, відповіді на окремі питання свідчать про позитивні зміни у свідомості людей і взагалі розумінні прав жінок та чоловіків.

Майже половина респондентів відчула дію гендерних стереотипів на собі, інші зазначили, що застосовували їхню дію на інших людях.

Онлайн-опитування підтвердило необхідність соціальної послуги «соціальна профілактика», як активізації інформаційно-просвітницької роботи, оскільки 43% опитуваних цікавить тема для подальшого вивчення.

За результатами опитування спеціалісти центру соціальних служб вирішили продовжувати підвищувати рівень обізнаності громади щодо питань ґендерної рівності шляхом інформування через ФБ сторінку; здійснювати заходи у сім’ях, які перебувають у СЖО, спрямованих на забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; проводити щорічне опитування з метою вивчення динаміки обізнаності громадськості і зацікавленості до даної проблеми.

Проблема гендерної рівності, протидії гендерним стереотипам попри значну обізнаність громади, на жаль, залишається актуальною для жителів не лише Сухополов’янської ОТГ, а й України вцілому. Хоча рівність прав чоловіків та жінок у нашій країні законодавчо існує, проте в побутовому житті майже кожна людина стикається з нав’язуванням розподілу гендерних ролей.

Фото без описуФото без опису