Роль жінки у сім’ї та суспільстві: культурних та соціальних проблемах
В рамках щорічної акції «Жінки, знайте свої права!» хочемо акцентувати увагу щодо ролі жінки у сім’ї та суспільстві: культурних та соціальних проблемах.
Основною причиною виділення жінок в особливу соціально-демографічну групу і специфічну категорію клієнтів соціальної роботи є виконання ними репродуктивної функції, тобто наявність у них здатності до дітонародження, що є біологічною передумовою цілого переліку культурних і соціальних наслідків.
Історичне минуле України є показовим прикладом помірно патріархального зображення життя суспільства. Принцип нерівності за статтю міцно укорінився в моралі і звичаях суспільного життя. Раніше обов'язки жінки зводилися практично до виховання дітей, підтримки порядку та чистоти в будинку.
Зрозуміло, що такий підхід не сприяє реалізації особистісного потенціалу людини, веде до гендерної дискримінації - порушення прав людини за статевою ознакою.
Суспільством нав'язується думка про ідеальний образ жінки в сім'ї, її поведінку, змушуючи жінку пристосовуватися до родинного життя шляхом пригнічення свого "я".
Багато жінок працюють на повну, водночас вони беруть на себе відповідальність за сім'ю та домашні справи. Наші жінки сильні, відважні, винахідливі, завжди готові тримати тил, надихати та підтримувати. Вони стоять пліч-о-пліч з чоловіками на вогняних позиціях, створюють благодійні фонди, шукають шляхи надання гуманітарної допомоги для воїнів, рятують, лікують, навчають.
На сьогодні жінки мають все більше можливостей та свободи, але їм досі потрібно боротися за свої права та рівність в різних сферах життя. На жаль, дискримінація за ознаками статі все ще існує в багатьох країнах світу, і Україна не є винятком. Тому важливо продовжувати боротися за рівність та визнання прав жінок.
Шановні жінки, знайте свої права!