8 травня 2025 року  виповнюється 80-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі. Цьогоріч  відзначаємо   День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років під гаслом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» Це дата, коли ми  разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом  і пам’ять про загиблих і всіх жертв Другої світової війни,   

      Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. Українці не мають  права програти і не програють,  бо захищають рідну землю, боронять своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Українці протистояли нацизму у Другій світовій війні   і протистоять рашизму сьогодні.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановувує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у Перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах.  Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

      08 травня  2025 року очільник Сухополов’янської громади Денис Росовський,  заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ромашко, керуючий справами виконавчого комітету сільської ради Валентина Харченко, староста Дідовецького старостинського округу Ірина Шуляк, працівники сільської ради  поклали квіти  до Пам’ятного знаку загиблим воїнам у Другій світовій війні  в адміністративному центрі громади – с.Сухополова та  до Меморіалу Слави в с.Манжосівка (Дідовецький старостинський округ). Цього дня на території  старостинських округів Сухополов'янської сільської ради  відбулося покладання квітів до меморіалів, пам’ятників,  місць поховань загиблих  військовослужбовців  сучасної російсько-української війни.

       Педагогічні  та учнівські колективи закладів загальної середньої освіти громади  поклали квіти до меморіальних дошок загиблих військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції/Операції об’єднаних сил та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації на території України, розміщених на фасадах навчальних закладів. Для здобувачів освіти організовано проведення  просвітницьких заходів (уроків мужності, виховних годин) з метою національно-патріотичного виховання та відзначення ролі та внеску Українського народу у Другій світовій війні.

         Працівниками КЗ «Публічна бібліотека»,   бібліотек-філіалів, будинків культури та клубів  громади підготовлені  тематичні заходи: «Не загасити пам’яті вогонь»: книжково-ілюстративна виставка; «Пам'ять про війну нам книга залишає» «Перемога в ім'я життя»: книжкові викладки літератури; «Пам'ять про незабутнє»: бесіди; «Свідчення війни»: тематична полиця; «Дивились очі пам'яті сумні»: літературна година; «В книжковій пам'яті миттєвості війни», «Нам є що згадати...», «Минулого вогонь не згасне»: інформаційні години; ''Пам'ять про війну живе і не згасає'': година спомин; «Їх подвиг буде жити у віках»: година пам’яті; інформаційні години, години  пам’яті «Не  загасити  пам’яті  вогонь», «Минулого вогонь не згасне».

       Кожна з територіальних громад України,  як і Сухополов’янська громада, має своїх  Героїв, які  загинули відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України під час російсько-української війни: це 45 Захисників та 1 Захисниця-медикиня. Пам’ятаємо кожного, не пробачимо. Вшануймо  пам’ять усіх  тих, хто віддав найцінніше – своє життя за краще майбутнє для наступних поколінь,  тих, хто загинув  під час Другої світової війни, у зоні проведення АТО/ООС, захищаючи кордони нашої держави на Сході, а також героїчний подвиг воїнів, полеглих при виконанні бойових завдань із захисту територіальної цілісності України під час збройної агресії російської федерації проти України.

 Честь і слава Героям! Вічна пам'ять загиблим!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису