Довідник «Безбар'єрності» – це унікальний посібник, що є гідом коректного спілкування та включає в себе правила комунікації та безбар'єрної мови. Довідник «Безбар'єрності» https://bf.in.ua/ створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Довідник наразі включає в себе 10 розділів:

Розділ «Складові безбар’єрності» – де простою та доступною мовою розкриває поняття що таке бар’єри, інклюзія, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі «Словник» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

Розділ «Етика взаємодії з різними людьми» – наведенні приклади коректного спілкування з людьми.

Розділ «Ілюстрації» – картинки, які можна використовувати замість слів.

Розділ «У воєнний час» розповідає що робити? Як захиститися? Як захистити дітей? Як отримати допомогу? Або чим я можу бути корисний? Куди їхати? Цей розділ оновлюватиметься та доповнюватиметься відповідно до викликів, які чи не щодня ставить перед нами війна.

Розділ «Взаємодія у періоди стресу» розповідає як не залишитися наодинці зі своїм болем. Підтримувати інших, аби переживання людини не відкинули її за бар’єр активного життя. Говорити про свої відчуття, бо вони – важливі.

Розділ «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» присвячений нашим Захисникам і Захисницям. Суспільство має знати, як зустрічати їх удома, розуміти, як створити найбільш сприятливі умови, які допоможуть відновитися й розпочати цивільне життя.

Розід « Безба'єрні події» навчає як організувати онлайн-захід, канференцію, забезпечити безпеку відвідувачів, як вибрати локацію тощо.

#тиждень_безбарєрності

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА

Фото без опису