Наразі серед найбільш поширених шахрайських схем: обман під час купівлі-продажу товарів, шахрайства за схемою «ваш родич у біді», заволодіння грошима громадян під приводом оформлення так званої «грошової допомоги», шахрайство з банківськими картками та пропозиції легкого заробітку з внесенням власних коштів.

Правоохоронці нагадують:

- Не довіряйте стороннім особам, які телефонують від імені банку та просять надати дані картки або іншу персональну інформацію. Пам’ятайте: працівники банку ніколи не запитують конфіденційні дані у клієнтів.

- Перевіряйте інформацію, яку повідомляють незнайомці, особливо якщо йдеться про біду з родичем. Не поспішайте здійснювати фінансові операції, спершу зв’яжіться з близькими чи перевірте інформацію через інші джерела.

- Купуйте товари в інтернеті лише на перевірених сайтах і за можливості обирайте післяплату, щоб зменшити ризик стати жертвою шахраїв.

- Не переходьте за підозрілими посиланнями та не вводьте дані своєї картки на сумнівних сайтах. Шахраї часто маскуються під відомі онлайн-магазини чи державні установи.

- Інформацію про справжні державні виплати та порядок їх отримання перевіряйте виключно на офіційних державних вебсайтах або звертайтеся до відповідних органів.

- Остерігайтеся сумнівних пропозицій щодо легкого заробітку в Інтернеті. Ретельно перевіряйте інформацію про можливості підзаробітку. У жодному разі не переказуйте гроші невідомим особам під приводом швидкого заробітку.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - не зволікайте, телефонуйте за номером 102. Не дайте шахраям жодного шансу ошукати вас або ваших близьких

Фото без описуФото без описуФото без опису