ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Чи може колишній військовослужбовець, який не є пенсіонером, отримати разову грошову виплату до Дня Незалежності України, якщо посвідчення учасника бойових дій видано після 1 серпня 2024 року?

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Як застрахованій особі переглянути е-лікарняний на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України?

Оформлення онлайн-заяви на отримання пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни

Оформлення пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни нині є актуальною потребою. Адже ветерани часто можуть перебувати на реабілітації після отримання бойових поранень,  чи бути безпосередньо на полі бою, виконуючи службові обов’язки, у зв’язку з чим не мають можливості  особисто відвідувати сервісні центри державних установ, зокрема й ПФУ.

Розрахувати прогнозний розмір пенсії можна самостійно в режимі онлайн

У цьому допоможе сервіс вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) - “Пенсійний калькулятор”. Для автоматичного розрахунку прогнозного розміру пенсії використовуються дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Пенсійне посвідчення втрачено: алгоритм дій для відновлення

Якщо пенсійне посвідчення втрачено, пенсіонер може отримати новий документ, звернувшись до обраного сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України або онлайн – через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.

Екстериторіальний принцип: сучасний підхід в обслуговуванні

Пенсійний фонд України приділяє максимум уваги питанням обслуговування громадян. Переважну частину послуг люди можуть отримати дистанційно: через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.

Подання відсутніх персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2016 р., необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, поліцейським

Згідно з порядком подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2016 р., необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським (далі – Порядок), затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 770, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі – Головне управління) як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює приймання відсутніх в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр застрахованих осіб) відомостей.