До уваги негосподарюючих суб’єктів

Державна податкова служба України з метою інформування платників податків щодо особливостей законодавства у сфері здійснення розрахунків повідомляє.

Деклараційна кампанія триває: Хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи зобовʼязані платники, які отримували:

АНОНС: відбудеться онлайн-семінар для платників податків Прилуцької, Сухополов’янської, Ладанської, Яблунівської, Линовицької, Малодівицької громад

Запрошуємо представників бізнесу, інститутів громадянського суспільства, територіальних громад  взяти участь у онлайн-семінарі з актуальних питань податкового законодавства.        Питання, що будуть розглядатися:

Чи впливає на розмір пенсії статус учасника бойових дій?

Згідно з чинним законодавством, учасники бойових дій мають право на додаткові доплати до пенсії. Надбавка становить 25 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Постановою уряду № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій” визначено мінімальні розміри пенсій різних категорій осіб, які мають статусні підвищення. Загальний розмір пенсії для учасників бойових дій з урахуванням усіх надбавок має становити не менше ніж 210 % від прожиткового мінімуму. Тобто йдеться про суму у 4395,30 грн. Доплата нараховується незалежно від виду пенсії.

До уваги роботодавців ! Відомості про трудову діяльність працівника подаються через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі

З набранням чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05 лютого 2021 року № 1217-IX, облік трудової діяльності працівників здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI (зі змінами) (далі – Закон України 2464).

Про особливості проведення податкових перевірок  під час воєнного стану

Про особливості проведення податкових перевірок під час воєнного стану

Виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб звернув увагу платників, що 8 грудня 2023 року набув чинності Закон України від 09 листопада 2023 року №3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» та відповів на найбільш актуальні питання щодо проведення податкових перевірок у 2024 році.

Декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року

З 1 січня 2024 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року. Щорічне декларування доходів громадянами пов’язано з виконанням вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.