Як організовуватиме бюджетний процес найбільша сільська громада Чернігівщини – Сухополов’янська?

Дата: 25.02.2020 19:52

Про особливості бюджетного процесу в 2020 р. йшлося під час семінару, проведеного для сільської ради Центром підвищення кваліфікації.

В його роботі взяли участь сільський голова Деніс Росовський, штатні працівники, депутати. Нещодавно Кабінет Міністрів України визнав громаду спроможною, це означає – вона отримала право на прямі міжбюджетні відносини. Але поки що воно не реалізовано, адже вимагає інших урядових рішень – зазначив регіональний консультант Офісу АМУ в Чернігівській області Микола Силенко.

Він детально проаналізував як громада діятиме за обставин що виникли та виконуватиме затверджені окремі бюджети сільських рад, що знаходяться в процесі реалізації. Прогноз такий – перехідний період триватиме принаймні до завершення цього року. Цей час треба використати для підготовчої роботи вже за нових умов.

Учасників семінару цікавилися хто перебере на себе повноваження нинішніх районних рад – ті, що об`єктивно не може (або недоцільно) виконувати одній громаді, як бути з настирливим прагненням держави збільшити видатки органів місцевого самоврядування майже без збільшення їхніх доходів і скільки такі тенденції триватимуть, навіщо додаткова дотація на освіту розподіляється за незрозумілими підходами на рівні області, а не за формульним – як це було на початку її існування, навіщо оптимізувати бюджетну мережу, якщо після цього держава скорочує фінансування відповідних галузей у громадах, чи збережеться акциз за пальне в бюджетах громад, що чекає вторинний рівень системи охорони здоров`я, за допомогою яких заходів можна збільшити дохідну частину бюджету громади.

В наступній частині семінару йшлося про новації законодавства про публічні закупівлі, що набувають чинності з 20 квітня цього року. На питання слухачів щодо роботи системи, документації та відповідальності відповідав Павло Степанов – начальник відділу ресурсного розвитку територій, з питань державних закупівель та державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.