1 квітня розпочинається «Сезон тиші» для диких тварин

Дата: 27.03.2020 18:13

У період масового розмноження диких тварин – з 1 квітня по 15 червня – забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Зважаючи на це, запроваджено необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємствами, установами, організаціями і громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

Відтак, у місцях масового розмноження та вирощування потомства диких тварин має бути забезпечено «сезон тиші» з обов’язковим обмеженням господарської діяльності, що благодатно вплине на стан тваринного світу.

Зокрема, заборонені пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності повинні забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

За порушення вимог законодавства загрожує адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Закликаємо дотримуватись вимог природоохоронного законодавства та бережно ставитись до середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин.