Легалізація праці: роботодавців перевірять на застосування незадекларованої праці.

Дата: 23.09.2020 17:39

Уряд з 1 вересня запланував проведення інспекційних перевірок у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці.

Зокрема, з 1 вересня Держпраці почне перевіряти роботодавців, у яких обсяг наданих послуг не відповідає фактичній чисельності найманих працівників, у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів, а також тих, які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

Сьогодні гостро постало питання легалізації трудових відносин. Є відповідне рішення уряду з проведення перевірок роботодавців. Завдання служби зайнятості передусім, інформаційно-роз’яснювальна робота. Необхідно донести людям, що оформлення трудових відносин потрібне, перш за все, самим працівникам і їх роботодавцям.

Важливість легального працевлаштування особливо актуальною виявилась під час карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу. І роботодавці, і працівники, які обрали незадекларовану працю, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились сам на сам перед загрозою зубожіння. Крім цього, чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Натомість кожен, хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості і отримати допомогу. Роботодавець - у вирішенні питання підбору персоналу, компенсації ЄСВ та допомоги з часткового безробіття, а працівник – сприяння в пошуку нової роботи і отриманні матеріального забезпечення на період безробіття.

За інформацією Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості

Нет описания фото.