ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В МІЖНАРОДНОМУ ФОТОКОНКУРСІ «ВІКІ ЛЮБИТЬ ЗЕМЛЮ»

Дата: 20.05.2021 19:00

З 1 по 30 червня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи. Цьогоріч змагання організовується у 30 країнах світу.
В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду (ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин.
Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.
Взяти участь у конкурсі можуть усі охочі, як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни ПЗФ. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі: commons.wle.org.ua.
Участь у конкурсі є вільною та відкритою як для професійних фотографів, так і для любителів. На переможців чекають цінні призи та можливість представити Україну на міжнародному етапі змагання.
Основними номінаціями конкурсу є «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам'яток (перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені недостатньо; оцінка залежить від рівня представленості світлини). У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях — пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.
Детальний регламент конкурсу доступний за посиланням
Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.
Детальніше з умовами та історією конкурсу можна ознайомитися на сайті
За додатковою інформацією чи коментарями звертайтеся: info@wikimedia.org.ua
+380 50 05 06 814 (Анастасія Івашина, менеджерка з комунікацій Вікімедіа Україна)
За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.